NIKWAX, Fabric & Leather Proof, Impregnat do obuwia z tkaniny i skóry!


Witajcie w dniu dzisiejszym po raz drugi :)

Jakiś czas temu otrzymałam paczkę z produktami NIKWAX. Nikwax jest liderem na skalę światową w produkcji bezpiecznych i bardzo wydajnych środków do impregnacji, czyszczenia i pielęgnacji odzieży i sprzętu turystycznego.


Od Producenta:

Impregnat do butów z tkaniny i skóry wyposażony w aplikator gąbkowy. Poprawia właściwości oddychające Twojego obuwia a także wzmacnia i odnawia najważniejszą warstwę ochronną czyli warstwę hydrofobową DWR. To właśnie dzięki niej Twój but nie przepuszcza wilgoci dlatego tak ważna jest odpowiednia dbałość o jej strukturę i stan.  

Impregnat ten zapewnia trwałą hydrofobowość nie blokując przy tym jego właściwości oddychających. 
 Nie zmienia koloru skóry, nie przesusza jej. 

Środki impregnacyjne Nikwax zostały specjalnie zaprojektowane i zoptymalizowane tak, by zostawiały elastyczną, wodoodporną powłokę na pojedynczych włóknach, zapobiegając przemakaniu materiałów i pozwalając przedostawać się parze na zewnątrz, zachowując właściwości oddychające.

Środki impregnacyjne Nikwax są szybkie i łatwe w użyciu, tworzą warstwę hydrofobową (DWR) aktywowaną w czasie suszenia na powietrzu, tak więc nie jest potrzebna aktywacja ciepłem.

Sposób użycia:

1. Wyczyścić but wilgotną szczotką by usunąć zabrudzenia. Do plam tłustych i trudno usuwalnych stosować Żel Czyszczący do Obuwia™ Nikwax.
2. Wstrząsnąć przed użyciem. Przycisnąć gąbkę aż do zwolnienia zabezpieczenia.
3. Aplikować obficie na mokre obuwie.
4. Po upływie 2 minut zetrzeć szmatką nadmiar wosku i pozostawić obuwie do wyschnięcia.Moja opinia:

Impregnat otrzymujemy w solidnym, plastikowym opakowaniu, wyposażonym w aplikator z gąbką. Na tylnej etykiecie zamieszczono sposób użycia produktu, co jest bardzo ważne. W tym opakowaniu znajduje się 125 ml produktu.
Impregnatu używałam do obuwia skórzanego. Najpierw porządnie wyczyściłam buty Szwagra (ucieszył się ;), potem sporą ilością produktu natarłam obuwie. Po 2 minutach, jak to zaleca Producent, jego nadmiar usunęłam szmatką i pozostawiłam obuwie do wyschnięcia.Produkt ten jest łatwy w użyciu - szybko i sprawnie się go nakłada, nie brudząc przy tym dłoni. Impregnat, przede wszystkim, wzmacnia właściwości wodoodporne obuwia - po jego zastosowaniu, woda szybciutko spływa z obuwia,bez wsiąkania w nie.

Plus należy się też za to, że impregnat nie powoduje zmiany koloru skóry ani nadmiernego jej zmiękczeniaWarto wspomnieć, że impregnat nie zawiera gazów pędnych ani fluorowęglowodorów (są to substancje na trwałe odkładające się w organizmach żywych). Jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Nie testowany na zwierzętach!

Cena: od ok. 18 do 25 zł.

A Wy, jak dbacie o skórzane obuwie? :)

7 komentarzy:

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam