Stylizacja włosów - suszarki do włosów: czym się różnią i jaką wybrać?


Witajcie Kochani!

Na blogu pisałam Wam już o prostownicach i lokówkach do włosów. Dzisiaj nadeszła pora na suszarki do włosów

Głównym zadaniem suszarki jest suszenie mokrych włosów. Obecnie rynek oferuje nam ogrom produktów do wyboru z dodatkowymi funkcjami, które nie tylko pozwalają na szybkie wysuszenie włosów, ale także je pielęgnują oraz umożliwiają ich stylizację i modelowanie. 
Wyróżnia się 3 typy - rodzaje suszarek do włosów (wg kryterium miejsca ich użytkowania):

* suszarki przeznaczone do użytku domowego;
* suszarki profesjonalne (umownie przeznaczone do salonów fryzjerskich);
* suszarki turystyczne.

Podczas planowania zakupu suszarki do włosów należy przeanalizować parametry, takie jak: moc, siła nawiewu oraz regulacja temperatury.

Od mocy suszarki zależy to, jak szybko wysuszymy nią włosy. Wiadomo, że im większą moc będzie urządzenie posiadało, tym szybciej wysuszy ono włosy. Na rynku mamy do wyboru suszarki o mocy od 1000 W do 2300 W.

Podczas rozważań o mocy urządzenia, należy wziąć pod uwagę długość oraz gęstość włosów. Krótkie włosy na pewno nie będą potrzebowały suszarki o mocy 2300 W - powinna im wystarczyć moc 1000 - 1400 W. Dla włosów grubych i gęstych lepsza będzie suszarka o większej mocy. Długie suszenie włosów suszarką może spowodować przesuszenie oraz łamliwość włosów, dlatego im szybciej wysuszymy włosy, tym dla nich lepiej.

Kolejnym ważnym parametrem suszarek, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest siła nawiewu. Do wyboru mamy suszarki posiadające 2, 3 lub 4 stopnie prędkości nawiewu. Do standardowych należą suszarki mające 2-stopniowe przełączniki prędkości nawiewu. Mocny nawiew jest przydatny do suszenia bardzo mokrych włosów. W przypadku, gdy włosy są tylko wilgotne wystarczy użyć tego słabszego nawiewu. 


Ważnym parametrem jest regulacja temperatury. Nie wszystkie modele suszarek posiadają regulator temperatury wydmuchiwanego powietrza. Te, które go mają, zwykle oferują od 2 do 4 stopni regulacji temperatury. Jeśli chcemy szybko wysuszyć bardzo mokre włosy to wtedy temperatura powinna być ustawiona na najwyższym stopniu. W przypadku włosów słabych, łamliwych lepiej, aby ta temperatura wydmuchiwanego powietrza była niższa. Coraz więcej suszarek wyposażonych jest również w nawiew zimnego powietrza. 

Podczas wyboru suszarki do włosów warto zwrócić jeszcze uwagę na elementy jej budowy:
* antypoślizgowy uchwyt - zwykle pokryty gumowym materiałem, pewnie leży w dłoni, nie wyślizguje się z niej;
* składany uchwyt - przydatny, gdy suszarka często będzie zabierana w podróż, dzięki niemu będzie zajmowała mniej miejsca;
* filtr ochronny w postaci gęstej siatki - montowany z tyłu urządzenia, chroni silnik przed dostaniem się zbyt dużej ilości zanieczyszczeń, które mogą prowadzić nawet do przepalenia urządzenia;
* przełącznik napięcia - umożliwia dostosowywanie się do innych napięć, niż jest w gniazdkach w Polsce;
* chowany kabel do wewnątrz uchwytu;
* kabel o długości 3 metrów (zwykle mają go suszarki profesjonalne).

Suszarki wyposażone są również w nakładki służące do modelowania fryzury. Praktycznie wszystkie suszarki dostępne na rynku mają dołączoną przynajmniej jedną taką nakładkę. Wyróżnia się następujące rodzaje nakładek:
* koncentrator - podstawowa nakładka, w którą wyposażone są praktycznie wszystkie modele suszarek; ma wąską końcówkę ze szczeliną, która skupia strumień powietrza i kieruje go na wybrane pasma włosów, ułatwiając ich modelowanie;* dyfuzor - może być wyposażony w długie lub krótkie końcówki; dyfuzor z długimi końcówkami pomaga unieść włosy u nasady, natomiast dyfuzor z krótkimi końcówkami nadaje włosom objętości;

* nakładka prostująca - umożliwia prostowanie włosów podczas suszenia;* nakładka Spin Curl - pomaga formować fale i loki.Początkiem marca tego roku sprawiłam sobie nową suszarkę (ponieważ stara uległa przepaleniu). Mój wybór padł na Babyliss Pro Dryers Professionnel. O tej suszarce pisałam już na blogu ► KLIK. Moja suszarka ma ergonomiczny kształt, wyjmowany tylny filtr regulowaną siłę nawiewu oraz regulację temperatury. Wyposażona jest w nawiew zimnego powietrza, w podstawową nakładkę - koncentrator oraz kabel o długości 2,7 m. A i jeszcze zapomniałabym napisać jaką ma moc :) A więc jej moc to 2000 W.

Źródła zdjęć: iperfumy.pl, hairpro.pl, ampol-agd.pl, powerlook.pl, awa24.pl, archiwumallegro.plZ suszarki jestem bardzo zadowolona :)

A Wy używacie w ogóle suszarek do włosów. Jakie posiadacie i polecacie? :)

  

22 komentarze:

 1. unikam suszarek, no chyba że wyjątkowe okazje mnie zmuszają.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja nie używam suszarek :) moje włosy dość szybko schnął :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się rozglądam za jakąs nową , bo swoją muszę wysłać na emeryturę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawy post :)
  rzadko kiedy używam suszarki do włosów, ale wypadałoby jakąś mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja susze jedynie w awaryjnych sytuacjach. I tka mam podniszczone coś ostatnio włosy więc wyrzekłam się suszarki :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam suszarkę jakąś najprostszą Philipsa, ale w ogóle jej nie używam. Raczej zostawiam włosy do samodzielnego wyschnięcia, ale fajna jest ta do robienia fal i loków :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ostatnio coraz częściej, ale tylko chłodny nawiew :D ja tam mam łucznika z Auchana za 60 zł i jest zadowolona :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Dużo dobrego słyszę o tej firmie. Ja strasznie się wzbraniam przed używaniem suszarki. Ale ze względu na to, że jestem niecierpliwa, często po nią sięgam i przez to moje włosy cierpia:/

  OdpowiedzUsuń
 9. Suszarkę posiadam, jednak używam jej w ekstremalnych chwilach. Na co dzień włosy wysychają mi naturalnie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mogę obejść się bez suszarki :-) Właśnie w zeszłym tygodniu wysłałam Zelmera na zasłużoną emeryturę i kupiłam sobie suszarkę Babyliss Pro, model Veneziana o ile dobrze kojarzę :-) Rzeczywiście jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo podoba mi się nakładka spin Curl

  OdpowiedzUsuń
 12. Dostałam kiedyś suszarkę z dyfuzorem, ale używam jej bardzo rzadko, bo wolę jak włosy schną samodzielnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ja na szczęście mogę pozwolić sobie na unikanie suszarki i stylizacji nią włosów ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Staram się unikać suszarek lecz ostatnio coraz mniej mam czasu i ten sprzęt jest mi coraz bardziej potrzebny :P

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam Boscha z jonizatorem, dobrze się sprawdza, bo ogranicza moje puszenie się włosów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja posiadam suszarkę Philipsa - kupiłam sobie w tamtym roku po świętach :D Pokazywałam jakiś czas temu na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Właśnie mam zamiar kupić sobie nową suszarkę, więc post mi się przyda. Nie wiedziałam, że są nakładki prostujące. Ciekawa sprawa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam