Analiza kolorystyczna, czyli typy urody - część III Jesień


Cześć :)

Dokładnie tydzień temu zapoczątkowałam cykl artykułów zatytułowany "Analiza kolorystyczna, czyli typy urody". Była już mowa o Wiośnie, Lecie. Teraz kolej na Jesień :)


Jesień to typ urody ciepły, ciemny i kontrastowy. Wyróżnia się dwa rodzaje Jesieni: w typie intensywnym i w typie stonowanym.


Jesień w typie intensywnym (typ urody wyraźnie ciepły, płomienny, bardzo kontrastowy):
- cera: jasna ze złocistym odcieniem, czasami w kolorze kości słoniowej, brzoskwiniowym, niekiedy bardzo blada; praktycznie zawsze występują piegi w kolorze rudym, brązowo-miedzianym lub złocisto-brązowym;
- oczy: mocno nasycona, ale jasna i klarowna tęczówka w następujących kolorach: błękitny, zielony, turkusowy, stalowy, bursztynowy;
- usta: w ciepłych odcieniach pomarańczy lub czerwieni;
- włosy: intensywnie rude, marchewkowe, miedziane, rzadko są one proste.

Jesień w typie stonowanym (typ urody ciepły, wyrazisty, kontrastowy, chociaż nie tak, jak typ intensywny):
- cera: ciepła, złocisto-beżowa, lekko ciemna; zwykle się nie rumieni; jeżeli występują piegi, to są one w ciepłych odcieniach złota, złotego brązu, miodowe bądź beżowo-złote; skóra opala się wolno i krótkotrwale;
- oczy: w kolorach: oliwkowym, piwnym, orzechowym, miodowo-brązowym, ciemno-brązowym, intensywnym błękitnym lub zielonym;
- usta: intensywnie czerwone kolory;
- włosy: złociście brązowe, kasztanowe lub brązowe, często z rudawym połyskiem.


Makijaż w przypadku Pani Jesieni jest bardzo ważny. Odpowiednio dobrany podkład oraz puder dodadzą jej sporo uroku. Podkład powinien nie zmieniać naturalnego odcienia skóry. Co do kolorów, najlepszy będzie ciepły beż w połączeniu ze złotym lub jasno-brązowym pigmentem. Puder zaś powinien dawać naturalny efekt i matowe wykończenie. Dla Jesieni najodpowiedniejszy będzie róż w ciepłym odcieniu, najlepiej w kolorach: koralowym, łososiowym, pomarańczowym, brązowym.


Cienie do powiek Jesień może wybierać w różnych kolorach. Mogą to być: ciepłe brązy, złociste beże, kolory ziemi, barwy polskiej złotej jesieni, a nawet turkus, śliwka, czy kolor jagodowy. Do rzęs najlepszy będzie tusz w kolorze brązowym. Jeśli chodzi o brwi, to Jesień powinna stawiać na naturalność - najlepsze będą w kolorze włosów.

Źródło: stylez.pl

Usta w intensywnych czerwonych kolorach podkreślą urodę Jesieni. Dlatego też pomadki, błyszczyki powinny być w różnych rodzajach czerwieni (pomidorowa, koralowa bądź pomarańczowa czerwień). Jeśli Jesień woli nie zwracać uwagi swoimi ustami, to może wybrać pomadkę w kolorze: łososiowym, morelowym, beżowym.

Poniżej kolory, wzory oraz tkaniny odpowiednie dla Pani Jesieni :)

Źródło: ofemin.pl

Kolory: ciepłe brązy, rdzawy, karmelowy, miedziany, słoneczny żółty, musztardowy, pomarańczowy, khaki, oliwkowy, nasycony turkus, makowa czerwień,śliwkowy, jagodowy, kremowa biel, ecru, złocisty beż.

Wzory i desenie: najlepsze duże i wyraziste. Jesień może łączyć kropki z kratą, kratki z kwiatami itp. Dla Jesieni odpowiedni jest styl folklorystyczny i rustykalny.

Tkaniny: bez połysku, o grubym splocie, ciężkie, bardzo wzorzyste.

Źródło: książka"Sztuka urody: kolor" Beaty Kozak

Która z moich Czytelniczek to Pani Jesień? :)

  

8 komentarzy:

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam