Polska walczy z łupieżem! Weź udział w konkursie i przyłącz się do kampanii marki head&shoulders!


Witajcie Kochani!

Marka head&shoulders, w kampanii "Polska walczy z łupieżem", zwraca uwagę na problem łupieżu, który jest jedną z najpowszechniejszych chorób skóry głowy. Ok. 50% ludzi na całym świecie, bez względu na płeć czy wiek, boryka się właśnie z tą przypadłością.Większość z nas kojarzy łupież z białymi płatkami na włosach, ubraniach. Jednak pamiętajmy, że pierwsze jego objawy pojawiają się dużo wcześniej. Sucha, napięta, ściągnięta, podrażniona, zaczerwieniona, a do tego swędząca skóra oznacza, że grzyb Malassezia globosa, będący główną przyczyną łupieżu, jest w fazie rozwoju i trzeba zacząć z nim walczyć.Mimo że problem łupieżu został już dogłębnie zbadany, to ciągle można się spotkać z wieloma błędnymi przekonaniami na jego temat. Poniżej trzy mity, które zdecydowanie należy obalić!

Mit nr 1 - Główną przyczyną łupieżu jest nieodpowiednia higiena!

Nieodpowiednia higiena w pewien sposób może wpływać na zaostrzenie objawów łupieżu, ale nie jest jego bezpośrednią przyczyną. Jak już wspomniałam wyżej, za łupież odpowiedzialny jest grzyb Malassezia globosa, żywiący się sebum, które wydzielane jest przez gruczoły łojowe skóry. Mit nr 2 - Skuteczne w walce z łupieżem są tylko silne produkty przeciwłupieżowe!

Początkowo, w walce z łupieżem, najlepiej systematycznie stosować łagodne szampony i odżywki do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Produkty head&shoulders zawierają aktywny ZPT (pirytionian cynku), zwalczający główną przyczynę łupieżu, czyli grzyba Malassezia globosa. Dopiero w przypadku, gdy nie zauważymy poprawy, warto udać się do dermatologa. 

Mit nr 3 - Szampony przeciwłupieżowe podrażniają skórę!

Łagodne szampony przeciwłupieżowe wcale nie wywołują podrażnień skóry głowy - mogą nawet łagodzić te już istniejące. To właśnie grzyb Malassezia globosa jest odpowiedzialny za te podrażnienia i swędzenia skóry. Pamiętajmy, aby nie drapać skóry, ponieważ przyniesie nam to chwilowo ulgę, ale spotęguje podrażnienia. Produkty head&shoulders zawierają składniki intensywnie nawilżające, które nie tylko odżywiają włosy, ale także wpływają kojąco na skórę głowy. 


Dr n. med. Urszula Kozłowska, ekspert head&shoulders, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, radzi, jak wprowadzenie kilku prostych zmian do codziennej pielęgnacji włosów może pomóc zwalczyć przyczyny łupieżu i pozbyć się jego widocznych objawów.

1. Unikaj mycia głowy w zbyt gorącej wodzie! Ma to niekorzystny wpływ na równowagę skóry głowy i prowadzi do jej wysuszenia. Myjąc włosy, masuj głowę opuszkami palców delikatnymi, kolistymi ruchami. Staraj się jej nie drapać i niepotrzebnie nie podrażniać. 

2. Nie bagatelizuj pierwszych symptomów łupieżu! Nie czekaj, aż objawy się nasilą! Reaguj natychmiast – postaw na właściwą pielęgnację skierowaną na walkę z problemem.

3. Wybieraj szampony i odżywki przeciwłupieżowe! Najlepiej te, które zawierają pirytionian cynku (ZPT), takie jak np. head&shoulders Codzienna Pielęgnacja. 

4. Stosuj dopasowane do twoich potrzeb produkty przeciwłupieżowe. Najlepsze efekty osiągniesz dzięki systematyczności i regularności. 

5. Unikaj produktów do pielęgnacji włosów o intensywnym działaniu! Dlaczego? Mogą podrażniać i przesuszać skórę głowy.  

6. Nawilżaj skórę głowy! Aby nie doprowadzić do jej wysuszenia, stosuj odpowiednie produkty do pielęgnacji suchej skóry, np. head&shoulders Nawilżenie Skóry Głowy. Gdy tylko możesz, po myciu pozwól włosom po prostu wyschnąć, bez używania suszarki. Gorące powietrze jedynie dodatkowo wysusza skórę głowy.

7. Odżywiaj podrażnioną i swędzącą skórę głowy z łupieżem! Aby odbudować barierę ochronną skóry głowy oraz aby przywrócić jej naturalną równowagę, stosuj produkty o łagodnej formule pielęgnacyjnej, która nawilży i ukoi skórę głowy. Te z dodatkiem mentolu, np. head&shoulders Właściwości Łagodzące, dodatkowo złagodzą podrażnienia, uczucie swędzenia i napięcie.

8. Pamiętaj o umyciu włosów po wysiłku fizycznym! Dzięki temu unikniesz nadmiernego gromadzenia się na nich sebum, którym żywi się Malassezia globosa – grzyb będący główną przyczyną łupieżu. 


9. Zadbaj o bogatą w nienasycone kwasy tłuszczowe dietę! Kwasy Omega 3 – 6 – 9 zapewniają odpowiednią integralność błon komórkowych, co pozytywnie wpływa m.in. na skórę głowy. A co za tym idzie – również na wygląd naszych włosów. Kochani!!! Wraz z marką head&shoulders chcę Was zaprosić do przyłączenia się do kampanii "Polska walczy z łupieżem"! 

Zachęcam Was więc do regularnego stosowania szamponów head&shoulders, zawierających aktywny ZPT, dzięki czemu efektywnie i łagodnie zwalczycie objawy łupieżu już od pierwszego mycia. Cieszmy się zdrową skórą głowy bez łupieżu i pięknymi, lśniącymi włosami.


Aby Wam to umożliwić, zapraszam również do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest 5 zestawów składających się z czterech szamponów i dwóch odżywek

Aby wziąć udział w konkursie należy być obserwatorem mojego bloga oraz dokończyć zdanie: "Zdrowa skóra głowy  i włosy bez łupieżu to podstawa ...". Miło będzie, jeśli udostępnicie konkursowy baner na blogu bądź facebooku :)Spośród wszystkich odpowiedzi wybiorę 5 najbardziej oryginalnych, które zostaną nagrodzoneOdpowiedzi umieszczajcie w komentarzach pod tym wpisem. 

Wzór zgłoszenia:
1. Obserwuję bloga jako: 
2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez  łupieżu to podstawa ..."
3. Baner: (opcjonalnie)

Jeszcze raz zapraszam do udziału!

Regulamin konkursu head&shoulders na blogu womancosmeticsreccomending.blogspot.com:

§ 1. Konkurs

1. Konkurs, o którym mowa w niniejszym regulaminie (zwany dalej „Konkursem”) jest skierowany do podmiotów: osoby fizyczne, będące konsumentami w rozumieniu art. 22 ustawy kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), przebywające na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (zwanych dalej „Uczestnikami”).

§ 2. Organizatorzy Konkursu

1. Organizatorem Konkursu jest autor bloga www.womancosmeticsreccomending.blogspot.com, zwany dalej „Autorem Bloga”. Autor Bloga działa na zlecenie Agencji.
2. Fundatorem nagród w konkursie jest firma Procter&Gamble Sp. z o. o.
3. Przed wzięciem udziału w Konkursie każdy Uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem. Udział w Konkursie będzie równoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu.
4. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie www.womancosmeticsreccomending.blogspot.com

§ 3. Zasady konkursu

1. Konkurs odbywa się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na blogu www.womancosmeticsreccomending.blogspot.com (dalej: „Konkurs”). Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, które w dniu jego rozpoczęcia ukończyły 18 lat, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 
2. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla obserwatorów bloga www.womancosmeticsreccomending.blogspot.com 
3. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora, Fundatora oraz osoby współpracujące z tymi podmiotami w sposób stały na innej podstawie niż stosunek pracy, a także członkowie ich najbliższych rodzin, tj. wstępni, zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia.
4. Zadanie Konkursowe polega na dokończeniu zdania: „Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa…”. Odpowiedź powinna być umieszczona i przesłana w komentarzu do konkursowego posta na blogu  www.womancosmeticsreccomending.blogspot.com.
5. Konkurs trwa od 17.04.2015 do 30.04.2015.
6. Nagrodami w konkursie jest pięć zestawów składających się z sześciu produktów head&shoulders (czterech szamponów i dwóch odżywek). Wartość jednego zestawu to ok. 60 zł brutto. 

§ 4. Rozstrzygnięcie konkursu i zasady przyznawana nagród

1. Spośród wszystkich komentarzy Autor Bloga wybierze pięć najbardziej oryginalnych  odpowiedzi.
2. Ocena dokonywana przez Autora Bloga w kontekście wyboru zwycięzców będzie całkowicie subiektywna.
3. Wyłonienie laureatów przez Autora Bloga nastąpi nie później niż do 5 maja 2015. 
4. Uczestnicy, którzy wygrali nagrody zostaną poinformowani przez Autora bloga poprzez umieszczenie osobnego wpisu z wynikami konkursu na blogu. 
5. Po wyłonieniu laureatów powinni się oni z kontaktować z Autorem bloga poprzez adres e-mail cosmetics.reccomending@gmail.com, nie później jednak niż w terminie do 3 dni po ogłoszeniu wyników. Po tym terminie laureat nagrody traci do niej prawo.
6. Treść wiadomości, o której mowa w ust. 5 powinna zawierać co najmniej: imię i nazwisko, adres pocztowy, pod który powinna zostać wysłana nagroda, nr telefonu komórkowego lub stacjonarnego.
7. Nie podanie którejkolwiek z informacji wskazanych w ust. 6 skutkuje utratą prawa do otrzymania nagrody.
8. W przypadku, gdy zdobywcą Nagrody będzie jakakolwiek osoba, która nie spełnia warunków wskazanych w niniejszym Regulaminie, osoba taka traci prawa do nagrody, a w wypadku ujawnienia tego faktu po jej doręczeniu osoba ta będzie zobowiązana do jej zwrotu.

§ 5. Rozstrzygnięcie konkursu i zasady przyznawania nagród

1. Nagrodami w konkursie jest pięć zestawów składających się z sześciu produktów head&shoulders (czterech szamponów i dwóch odżywek).
2. Organizator oświadcza, że każda z nagród rzeczowych są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadzie art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
3. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody oraz na ekwiwalent pieniężny.
4. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom za pośrednictwem firmy kurierskiej na adres i dane wskazane w treści wiadomości, o której mowa w §4 ust. 6, w terminie do 14 dni roboczych od otrzymania danych adresowych zwycięzców.
5. Podczas wydania nagrody laureat będzie zobowiązany do okazania osobie wydającej nagrodę dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość zwycięzcy (dowód osobisty, paszport, dokument prawa jazdy).
6. Otrzymanie nagrody, o której mowa w ust. 1 laureat potwierdzi poprzez podpisanie protokołu odbioru, który będzie miał przy sobie pracownik firmy kurierskiej, bądź inna uprawniona osoba.
7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika, a w szczególności w przypadku podania błędnych danych, zmiany danych Uczestnika, o której nie został poinformowany lub w przypadku niespełnienia przez Uczestnika warunków, o których mowa w niniejszym Regulaminie. W takiej sytuacji nagroda pozostają własnością Fundatora.

Źródła zdjęć: https://www.facebook.com/HeadShouldersPolska

Buziaki :*
 

22 komentarze:

 1. na szczęście problem omija mnie szerokim łukiem :)
  powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie!

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Obserwuję bloga jako: Milena M
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa ..." mojego dobrego samopoczucia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na szczęście z łupieżem się nie zmagam, ale powodzenia wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Obserwuję bloga jako: testowania czar
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa pięknej fryzury, z której będę zadowolona przez cały dzień."
  3. Baner: TAK http://testowaniaczar.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Obserwuję bloga jako: Aleksandra Sawiak
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa ..." mojej pewności siebie!
  3. Baner: Nie

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Obserwuję blog jako Edyta Rożek
  2. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa,
  żebym czuła się wspaniale, jasna sprawa,
  nie muszę się martwić o łupież na ramionach na spotkaniu,
  i przy rozmowie nie myślę o ciągłym głowy drapaniu,
  czuję się piękna kiedy moje włosy są lśniące i zdrowe,
  gdybym miała tak cudowny zestaw, wszystko w mig było by gotowe! :)
  3. Baner: https://www.facebook.com/edyta.rozek.7/posts/908271099194841?pnref=story

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Obserwuję bloga jako: rudy włos
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa pięknego i zdrowego wyglądu oraz jeden z aspektów dodający pewności siebie, bo przecież nikt z nas nie lubi, gdy mu śnieg pada z głowy:)"
  3. Baner: rudywlos.blogspot.com w zakładce banery

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Obserwuję jako nina22k
  2.Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa świetnego wyglądu i dobrego samopoczucia , codziennego uśmiechu na twarzy oraz pewności siebie.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Obserwuję bloga jako: Małgorzata Margaretka

  2. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa nie tylko dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu, ale także sposób zwrócenia uwagi na dbałość o zdrowie, gdyż każdy element naszego ciała zasługuje na szczególne traktowanie :)

  3. Baner: http://opiniowanieproduktow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. życzę wszystkim powodzenia:) Muszę pomyśleć nad zadaniem konkursowym

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Obserwuję bloga jako: Justyna Wiśniewska
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa ..." aby w koncu mgla zaczac sie warkoczowa zabawa! ;)
  3. Baner: nie

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Obserwuję bloga jako: Edytaa17
  2. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa, bez której nie wyobrażam sobie normalnego życia. W każdej sytuacji chcę czuć się pewna siebie i wiedzieć, że wyglądam dobrze. Nie wyobrażam sobie wyjścia z domu z włosami przetłuszczonymi i z widocznym łupieżem. Szczególnie dlatego, że jestem kobietą i chociaż mówi się, że wygląd nie jest w żuciu najważniejszy, to mówi się również, że jak nas widzą tak nas piszę. Zadbana skóra głowy i włosy bez łupieżu gwarantują mi komfort przez cały dzień i świadczą o tym, że o siebie dbam. Z Head&Shoulders wiem, że wyglądam dobrze, bo czuje się dobrze. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Obserwuję bloga jako: Paulina Drzewiecka
  2. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa wygranej walki z problemem na głowie (w dosłownym znaczeniu). To fundament odpowiedniego i atrakcyjnego wyglądu wszystkich fryzur.
  Walka z włosami na głowie może przybierać różne formy. Niektórzy toczą bitwę, ponieważ ich włosy potrafią się skręcać, jak liany w bujnej puszczy. Inni znów walczą z rozdwajającymi się końcówkami, czy nadmiernym wysuszeniem włosów, które są niczym stogi siana na rozgrzanym słońcem polu. Lecz, aby powyższe bitwy z buntownikami, porastającymi głowę, mogły zakończyć się wygraną, najpierw trzeba odnieść zwycięstwo nad łupieżem i niezdrową skórą głowy. Bez tego wszystkie pozostałe bitwy skazane są na klęskę. To tak, jakby próbować palić ognisko bez iskry ognia, pomimo przygotowanych stosu patyków i gazet. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to źródło do osiągnięcia wygranej w pełni oraz posiadania lśniących i pięknych włosów. Bo dopiero potem można zacząć likwidować inne problemy na głowie.
  3. Baner: TAK https://www.facebook.com/paulina.drzewiecka.355/posts/938598292858997?pnref=story

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Obserwuję bloga jako: KasiaNajda

  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa ..." aby czuć się w końcu pewnie. Aby zakładać czarne nie martwić się o śnieg na ubraniach.  3. Baner: (opcjonalnie)
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=954842697889731&set=a.646050952102242.1073741838.100000920284729&type=1&theater

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Obserwuję bloga jako: Honsia Honsia

  2. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa:

  - dobrego samopoczucia
  - większej pewności siebie
  - zdrowych i pięknych włosów
  - lepszych kontaktów towarzyskich

  3. Baner: http://zrecenzowano.blogspot.com/p/konkursyrozdania.html

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Obserwuję bloga jako: KAsia Sobczyk
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa, tak po prostu - bez tego wszystkie inne zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne są trochę jak oszukiwanie na egzaminie - prędzej czy później się wyda"

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Obserwuję bloga jako: Anita B.
  2. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa ...dobrego samopoczucia. Trudno o dobry humor ze swędzącą skórą głowy i białymi płatkami na ramionach. Jakby nie patrzeć łupież to przykra dolegliwość,która potrafi odebrać pewność siebie, rozproszyć myśli i popsuć dzień. Nieprzyjemna sprawa.
  3. Baner:https://www.facebook.com/anita.barbara.37/posts/339670116231641?pnref=story

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Obserwuję bloga jako: Whatka
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa dobrego smaku i kultury. Nie lubię widoku białego pyłku u kogoś na ubraniach. A po za tym ciężko spędzać czas z kimś, kto cały czas drapie się po głowie. Lubię spędzać czas z ludźmi, którzy mają zadbane i zdrowe włosy :)
  3. Baner: https://www.facebook.com/KeepCalmAndPaintYourNailsBlog/posts/468423506649145

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Obserwuję bloga jako: Katarzyna K.
  2. Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa ...pięknego wyglądu i powodzenia u płci przeciwnej ;) Chyba nikt nie chciałby aby partner czy partnerka dotykając naszych włosów zobaczyła tam te nieprzyjemne "łuski". Ponoć mówi się że liczy się to co ktoś ma w głowie, ja uważam że to co na głowie jest równie ważne ;D Niestety i mnie dopadł ostatnio ten paskudny nieprzyjaciel i już zaczęłam z nim walczyć...
  3. Baner: na pasku bocznym http://kolorowemaliny.blogspot,com/

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Obserwuję bloga jako: Świat piękna i testowania.
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa ...dobrze rozpoczętego dnia, miesiąca,ba...nawet życiowych sukcesów, gdyż jak wiadomo wygląd włosów /bez łupieżu/ ma znaczenie i sprawia,że stajemy się bardziej pewni siebie i zmotywowani dobrze do działania, gdy "nic nie zawraca nam głowy dodatkowo ":) Mniej na głowie , więcej czasu na inne sprawy :)
  3. Baner: http://milusinka12.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Obserwuję bloga jako: swiaturody159
  2. "Zdrowa skóra głowy i włosy bez łupieżu to podstawa zadbanej kobiety, która może poczuć się piękna i pewna siebie. Bez obaw ukazać swą atrakcyjność, a także doznać wyjątkowości poprzez zadbane, pełne blasku włosy bez łupieżu. To właśnie fryzura nadaje każdej z nas wdzięku, uroku oraz niezwykłości w naszym wyglądzie. Sprawia, że czujemy się dobrze.
  Włosy są wizytówką każdego i wpływają na to, jak odbierają nas inni."
  3. Baner: http://swiaturody159.blogspot.com

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam