Przegląd ulubionych piosenek świątecznych


Cześć Kochani!

Z racji Świąt i faktu, że blog mój nosi nazwę "Pasje rozmarzonej Skrzypaczki" zapraszam Was na muzyczny wpis. Okres przedświąteczny i świąteczny to czas, w którym namiętnie słucham piosenek świątecznych i kolęd. Poniżej chcę Wam zaprezentować to, co najczęściej słychać w głośnikach mojego laptopa :)Zaczynamy od piosenek świątecznych, bo ich zaczynam słuchać już końcem listopada ;)

Na pierwszy rzut przebój Wham! "Last Christmas". Bez niego świąt sobie nie wyobrażam :) Bardzo lubię także polską wersję wykonywaną przez Andrzeja Piasecznego "Kolęda dwóch serc".

Kolejne, świąteczne hity należące do moich ulubieńców to: "Białe święta" w wykonaniu Piotra Cugowskiego, "Święty czas" PIN, "Biały śnieg i Ty" autorstwa Piotra Rubika, a także "Coraz bliżej Święta" w wykonaniu Margaret i Finalistów The Voice of Poland. 

Jeszcze kilka zagranicznych, świątecznych przebojów, które bardzo lubię słuchać i nucić: "All I Want For Christmas Is You" w wykonaniu Mariah Carey, "Let It Snow!" w wykonaniu Dean Martin oraz "Jingle Bell" w skocznej wersji ;)I na koniec piękne, spokojne nuty: "Kolęda dla Nieobecnych" oraz "Kolęda płynie z wysokości"

Wesołych Świąt Kochani! :*
 

10 komentarzy:

 1. Bardzo lubię świąteczne piosenki, ale moją ulubioną jest "Coming home for Christmas" Chrisa Rea :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię świąteczne piosenki, w tym roku odkrywam te mniej znane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super :) kolędę dla nieobecnych śpiewałyśmy na scholi w kościele, bardzo ją lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. większość z tych także uwielbiam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne zestawienie, też lubię świąteczne piosenki :))

  OdpowiedzUsuń
 6. ja najbardziej lubię "All I Want For Christmas Is You"

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za świątecznymi piosenkami, ale to głównie dlatego, że słychać je wszędzie od początku grudnia i można mieć dosyć. Lubię "Santa Baby" i lubiłam też "Driving home for christmas" bo zawsze mi się kojarzyło z powrotem z trasy do rodziny :) aczkolwiek trochę ostatnie reklamy mi tę ostatnia piosenkę obrzydziły, bo leciała non stop.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam