Czytamy książki! Dorota Gąsiorowska, Marzenie Łucji


Hejka Kochani!

Zimowe wieczory sprzyjają czytaniu książek, więc jak tylko mam wolną chwilę to po nie sięgam. W poniedziałkowy wieczór zapraszam do lektury recenzji powieści Doroty Gąsiorowskiej zatytułowanej "Marzenie Łucji" o kobiecie, która nie bała się marzyć ... Autor: Dorota Gąsiorowska (mistrzyni literatury obyczajowej, autorka pierwszej części historii o Łucji, która została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników)
Tytuł: "Marzenie Łucji"
Ilość stron: 492
Wydawnictwo: Między Słowami/Wyd. Znak
Cena: okładkowa 36,90 zł, aktualnie w księgarni internetowej Wyd. Znak można ją kupić w cenie 29,52 zł"Marzenie Łucji" to kontynuacja powieści zatytułowanej "Obietnica Łucji" (jej recenzja - KLIK). Opowiada o dalszych losach Łucji, którą pokochały czytelniczki. 

Łucja w końcu jest szczęśliwa. Ma obok siebie dwie cudowne osoby: córkę Anię i Tomasza. Od realizacji największego pragnienia - stworzenia szczęśliwej rodziny, dzieli ją już naprawdę niewiele. Jednak, jak to zwykle w życiu bywa, pojawiają się trudności i kłopoty. Tomasz wyjeżdża do Włoch, by koncertować, a Łucja pozostaje w Różanym Gaju. Rozłąka źle na nich wpływa, a wizja ślubu niestety się rozmywa. Wkrótce w Różanym Gaju pojawia się tajemniczy malarz Luka, który przyjechał na zaproszenie Izabeli - przyjaciółki Łucji. Zauroczony kobietą proponuje namalowanie jej portretu. Kobieta początkowo niechętnie podchodzi do propozycji malarza, ale wkrótce jej nastawienie zmienia się. Między Łucją a Luką wytwarza się dziwna relacja, którą coraz trudniej jest im lekceważyć ... 

Dalsze problemy Łucji z Tomaszem, pojawienie się w ich związku Chiary (zadufanej w sobie wiolonczelistki), malowanie tajemniczego portretu Łucji przez Lukę ... To wszystko sprawia, że kobieta musi odnaleźć w sobie siłę, by móc spełnić swoje marzenie ...Jak się kończy powieść? Tego Wam nie zdradzę, ale zdecydowanie polecam przeczytać tę książkę! Jest pełna uczuć, emocji, miłości! Pokazuje, że o marzenia trzeba walczyć i nie wolno się poddawać. Pamiętajmy, że to my wybieramy drogę, którą chcemy w życiu iść. Często bywa tak, że droga ta nie jest usłana różami, ale być może na jej końcu czeka na nas szczęście i miłość!Kochani, dajcie znać, czy czytałyście tę książkę. Napiszcie również, co aktualnie czytacie :)

 

6 komentarzy:

 1. Nie czytałam tej książki, nawet o niej nie słyszałam, ale zachęciłaś mnie do przeczytania!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! Jest naprawdę świetna :) Ale najpierw sięgnij po "Obietnicę Łucji" :)

   Usuń
 2. ostatnio moją jedyną lekturą są książki... do marketingu, ach to życie studenta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś o tym wiem, ale na szczęście to już za mną :) Powodzenia!

   Usuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam