Czytamy książki! Beck Weathers, Stephen G. Michaud, Everest. Na pewną śmierć


Cześć Kochani!

W niedzielę wieczorem zapraszam Was na recenzję przerażającej i jednocześnie wzruszającej książki "Everest. Na pewną śmierć"


Autor: Beck Weathers, Stephen G. Michaud
Tytuł: "Everest. Na pewną śmierć"
Ilość stron: 308
Wydawnictwo: Biblioteka Gazety Wyborczej
Cena: okładkowa 39,99 zł, w internetowej księgarni Książka i Prezent 33,59 zł"Everest. Na pewną śmierć" to historia oparta na faktach, przedstawiająca losy uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. 10 maja 1996 roku burza śnieżna uwięziła w strefie śmierci najwyższej góry świata dziesiątki wspinaczy. Wśród nich był Beck Weathers, wzięty patolog z Dallas, którego ciało wtulone w Japonkę Yasuko Nambę, wkrótce po burzy odnaleziono. Stwierdzono, że "dogorywają" i wiadomość o ich śmierci przekazano najbliższym. Jednak zdarzył się cud! Beck otworzył oczy i ruszył w drogę powrotną do obozu ... Żonie Beck'a udało się znaleźć pilota, który podjął się samobójczej misji. Poleciał po Becka'a i wylądował śmigłowcem tak wysoko jak nikt wcześniej. Tak oto rozpoczął się powrót himalaisty do świata żywych ... Książka podzielona została na cztery główne części, pośród których wyróżniono jeszcze rozdziały. Część pierwsza to dokładna relacja z tragicznej wyprawy Beck'a na Mount Everest. Część druga to opowieść o życiu rodzinnym Beck'a, jego relacjach z dziećmi, z żoną. Część trzecia przedstawia początek przygody głównego bohatera ze wspinaczką. Natomiast część czwarta ukazuje losy Beck'a i jego rodziny w 1999 roku. 
Książka została wzbogacona wypowiedziami żony Beck'a, jego dzieci, rodziny, przyjaciół. A więc nie jest to tylko sucha opowieść. Z tych wypowiedzi dowiadujemy się, co oni czuli, jakie były między nimi relacje, jaki był ich stosunek do niebezpiecznego hobby Beck'a. "Everest. Na pewną śmierć" to opowieść o podróży Beck'a do domu z Everestu. To historia jego powrotu do rodziny nie tylko tego fizycznego, ale i uczuciowego, emocjonalnego. Beck zdał sobie sprawę, ile do tej pory stracił. Powrót z Everestu okazał się drogą do nowego, lepszego życia. Zaczynając czytać tę książkę, myślałam, że będzie to po prostu autentyczna historia, którą szybko przeczytam i która równie szybko uleci z mojej pamięci. Okazało się jednak, że ta historia jest przerażająca. Tyle że w tym przerażeniu pojawia się cień nadziei, a potem promyki słońca pokazujące, iż po takiej tragedii można się podnieść i zobaczyć coś, czego do tej pory się nie dostrzegało. Książkę otrzymałam do recenzji z internetowej księgarni Książka i Prezent, w której kupując książki otrzymujemy fantastyczne prezenty. Np. wydając 65 zł gratis dostajemy zestaw zakładek "Help" oraz komplet typowych zakładek do książek.Dajcie znać, czy czytaliście tę książkę, a może oglądaliście film? 


 

7 komentarzy:

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam