Pobieramy się! Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?


Cześć Kochani!

Nie wiem, jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie nie mieć pamiątki z najważniejszego dnia w życiu w postaci fotografii. Z wesela możemy wiele wspominać - niezłą zabawę przy świetnej muzyce, smaczne jedzenie, cudowne dekoracje. Jednak to fotografie będą stanowić namacalną pamiątkę, do której po latach będziemy wracać z ogromnym sentymentem. Dlatego też warto zadbać o to, by spełniały nasze oczekiwania w 100%.

Fot. Piotr Duda
   PS Nasi Przyjaciele <3 

Każdy fotograf ma swój styl i warto obejrzeć zdjęcia kilku, a nawet kilkunastu fotografów, by zdecydować, co tak naprawdę nam się podoba. Nie skupiajmy się tylko na plenerze, który zwykle zachwyca, ale zobaczmy, jak fotograf radzi sobie w niewielkich, ciemnych kościółkach, czy salach weselnych. Zwracajmy uwagę i na detale, i na szerokie kadry.

Fot. Tomasz Banach - BanachFotografia
Osobiście uwielbiam klimatyczne fotografie, na które patrząc, odczuwa się tę niezwykłą magię, to uczucie, które połączyło kobietę i mężczyznę. Moją uwagę przyciąga także gra światłem, mająca niesamowitą moc w odbiorze. Stąd też, myśląc o naszym ślubie i weselu, brałam pod uwagę dwóch znakomitych Twórców: Piotra Dudę i Tomasza Banacha. Piotra miałam okazję poznać w ubiegłym roku na weselu Przyjaciół. Oglądając ich ślubny album zobaczyłam odzwierciedlenie tego, co zaobserwowałam podczas wesela. Piotr tam był, robił zdjęcia, ale odnosiło się wrażenie, iż jest niewidoczny dla ludzi. I to widać na zdjęciach! Idealnie uchwycone momenty, ułamki sekund, uśmiechy, radość, miłość, szczęście! Z Tomaszem zaś mijałam się na ślubach w kościele kilka lat wstecz, kiedy to jeszcze sama często śpiewałam i grałam na skrzypcach, zapewniając oprawę muzyczną. To właśnie zdjęcia Tomasza sprawiły, że dostrzegłam piękno detali i światła <3

Fot. Piotr Duda
Fot. Tomasz BanachBanachFotografia
Fot. Piotr Duda
Fot. Tomasz Banach BanachFotografia
Pamiętajmy jednak, że ujmujące portfolio to nie wszystko. Ważne, by fotograf był taką osobą, z którą da się nawiązać dobry kontakt. Para musi czuć się przy nim komfortowo. Tutaj warto kierować się opiniami znajomych.

Fot. Tomasz Banach - BanachFotografia
Fot. Piotr Duda
Oczywiście, ważnymi kwestiami przy wyborze fotografa są pieniądze, które musimy zapłacić za usługę, a także umowa określająca dokładnie, czego możemy się spodziewać i co otrzymujemy w danym pakiecie. 

Fot. Tomasz Banach BanachFotografia
Fot. Tomasz Banach BanachFotografia
Fot. Piotr Duda
Fot. Piotr Duda
Fotografa szukaliśmy zaraz po rezerwacji sali, czyli na ok. półtora roku przed datą ślubu. I niestety z terminami już tak łatwo nie było. Niemniej jednak bardzo się cieszymy, iż w tym najważniejszym dniu naszego życia będzie nam towarzyszył Tomasz :)

Fot. Tomasz Banach - BanachFotografia
Fot. Tomasz Banach - BanachFotografia
Fot. Piotr Duda
Kochani, koniecznie podzielcie się Waszymi historiami dotyczącymi wyboru fotografa, radami, wspomnieniami! A może macie przed sobą ten trudny i jakże istotny wybór? Jeżeli tak, to zapraszam serdecznie do zapoznania się z ofertą polecanych przeze mnie Fotografów i polubienia fan page BanachFotografia oraz Piotr Duda Fotograf!

21 komentarzy:

 1. WOW! Każde z tych zdjęć jest prześliczne! <3 Fotografowie, których podałaś mają wielki talent.

  OdpowiedzUsuń
 2. reportaże ślubne są bardzo modne i wcale się temu nie dziwię, każdy chce mieć pamiątkę na zawsze z tak ważnej uroczystości, dobry fotograf to skarb.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o fotografa to warto ustalić też takie kwestie jak kiedy otrzymacie zdjęcia i ile ich jest w cenie usługi. Warto też wziąć pod uwagę cenę, bo usługi fotografów ślubnych są bardzo drogie.

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybór odpowiedniego fotografa jest bardzo ważne, ponieważ trzeba jak najlepiej uwiecznić tak wazna chwilę jaka jest dla nas slub i wesele;)

  OdpowiedzUsuń
 5. piekne zdjęcia i fakt fotograf na ślubie to bardzo ważna osoba

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcia na ślubie to jedna z najważniejszych rzeczach! Do mnie przemówiły fotki Tomasza ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto takiego fotografa wybrać który ma dobrą renomę wśród innych w końcu takie zdjęcia to pamiątka na całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 8. wspaniałe zdjęcia robią, też mam już wybranego fotografa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. my mieliśmy takiego farta że mielismy sasiada fotografa. Fajne zrobił nam pamiąki ślubne. Mamy film i zdjecia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow ślub to wspaniałe wydarzenie, zdjęcia bardzo mi się podobają :)

  Pozdrawiam cieplutko i życze dużo miłości ! <3

  OdpowiedzUsuń
 11. W fotografii ważny jest cały kadr, ale także detal. Ci, którzy zwracają na niego uwagę, to najlepsi fotografowie. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciezko się zdecydować na fotografa przy takim wyborze :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne zdjęcia z duszą i niektóre z nich tak naturalne, niepozowane - miód!
  Ja wybrałam sobie na szybko znajomego - to był mój najgorszy błąd! Zdjęcia koszmarne a i film od nich tak samo słaby - nie pokazałam tego nikomu! :( Ani nie było dobrej atmosfery i współpracy ani dobrych materiałów ich pracy.
  Niestety zawaliłam tą jedną z ważniejszych aspektów.

  OdpowiedzUsuń
 14. Poruszyłaś ważny temat i myślę, że kazdy znajdzie coś tu dla sibie, taki jego styl :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja przed wyborem sprawdziłabym jego zdjęcia z wcześniejszych sesji.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja takie rzeczy mam na szczęście(albo i nie) przed sobą. Kierować się na pewno będę intuicją przy rozmowie. Jego/jej propozycjami i portfolio, które na pewno zobaczę

  blog youtube(subskrybuj)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mega podobają mi się ślubne sesje zdjęciowe. Ja to bym chciała w górach czy na jakiejś pustyni

  OdpowiedzUsuń
 18. Niesamowite zdjęcia, widać, że to fotografowie z prawdziwego zdarzenia, których zdjęcia są pasją :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam