Dzieci czytają! Ross Montgomery, Dom BABCI


Cześć Kochani!

Jak wiecie, uwielbiam czytać książki! I tą miłością Ciocia zaraziła Dzieciaki - Amelka już je dosłownie pochłania, a Blania, która ma zaledwie trzy latka, dołączyła do projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek" Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu. Bardzo się więc cieszę, kiedy uda mi się wynaleźć interesujące bajki, czy też książki, które potem mogę Dziewczynkom dać w prezencie. Zbliżają się Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia. Warto rozejrzeć się, co nowego i ciekawego oferują nam wydawnictwa. Stąd też mam Wam dzisiaj do pokazania przepięknie wydaną opowieść "Dom Babci" autorstwa Ross MontgomeryAutor: Ross Montgomery
Tytuł: "Dom Babci"
Ilość stron: 32
Wydawnictwo: CzyTam
Cena: katalogowa 34,90 zł (obecnie w internetowym Empiku 32,49 zł)Na początek słów kilka o Autorze. Ross Montgomery zaczął pisać opowiadania, kiedy był nastolatkiem, a robił to w czasie przeznaczonym na odrabianie prac domowych. Nie pozbył się tego nawyku nawet podczas nauki na uniwersytecie. Po ukończeniu studiów eksperymentował jako hodowca świń i listonosz, zanim zdecydował się wykorzystać swoje talenty i zatrudnił się jako nauczyciel w szkole podstawowej.  Mieszka w Finsbury Park ze swoją dziewczyną i mnóstwem, ale to mnóstwem uschniętych roślin.


"Dom Babci" to najpiękniejsza, poruszająca i wzruszająca historia, skierowana do dzieci, opowiadająca o śmierci i stracie. Bohaterem książki jest chłopiec, którego łączy niesamowita więź z babcią. Babcia zapoznaje go ze swoją przeszłością - wspomina, że była architektem. Obiecuje, że dla wnuczka wybuduje wspaniały dom. Jednak z każdym dniem robi się coraz starsza i słabsza, aż pewnego dnia "znika". Chłopiec, nie mogąc pogodzić się z sytuacją, iż babci już nie ma, postanawia babcię "stworzyć". Zabiera się więc ostro do pracy, rysuje plany i sprawi, że babcia "ożywa" ... Więcej zdradzać nie będę, gdyż i dorośli powinni się z tą opowieścią zapoznać.
W życiu każdego z nas, prędzej czy później, nadejdzie chwila, w której będziemy musieli pożegnać kogoś bardzo bliskiego - kogoś, kogo bardzo kochamy. Myślę, że ta książka, chociaż w niewielkim stopni, ukoi ból i pozwoli przywrócić niezwykłe wspomnienia. A dzieciom zaś pozwoli zrozumieć, że tak naprawdę "książkowa babcia" nie odeszła, ale jest ciągle przy nas - w sercu i w pamięci.
Opowieść "Dom Babci" traktuję bardzo osobiście, ponieważ wiem, jak to jest stracić najbliższą osobę. W pierwszych minutach, godzinach, dniach, miesiącach ciężko to sobie wytłumaczyć, pogodzić się z tym, że stało się tak a nie inaczej ... Szkoda, że wcześniej książeczka ta nie trafiła w moje ręce.Na uwagę zasługuje również niesamowita szata graficzna, której autorem jest David Litchfield - ilustrator, który zaczął rysować, kiedy był bardzo młody, tworząc kombinowane komiksy o Gwiezdnych Wojnach i Indianie Jonesie dla swojego starszego brata i siostry. Gdy dorósł, jego prace ukazywały się w kolorowych czasopismach, gazetach, książkach i na T-shirtach. Wystawiał swoje ilustracje zarówno na wernisażach indywidualnych, jak i grupowych w Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy oraz w Ameryce. Książka jest duża, przejrzysta i naprawdę bogato ilustrowana. Dodatkowo śliskie kartki sprawiają, że obrazki nabierają wymiaru, magii. 


Kochani, książeczka skierowana jest dla dzieci od 3 lat, więc pewnie powędruje do mojej bratanicy Blani. Będzie pięknym upominkiem <3

13 komentarzy:

 1. mój chrześniak ma 3 latka, to będzie super prezent dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczka w sam raz dla mojego synka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne ilustracje! <3 Bardzo nam się podobają!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sądzę że książeczka odpowiednia dla dzieci, skoro potrafi przekazać że babcia zawsze będzie w naszym sercu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna kolorowa książeczka na pewno się spodoba dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obrazki robią wrażenie! Piękne rysunki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książeczka :) Akurat chrześniaczka męża ma niebawem urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. lubimy takie ksiązeczki czytać z naszymi chłopcami

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się treściwa lektura dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mega ładna ta książka, dla dzieci idealna

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam