Pobieramy się! Tradycyjne ciasta czy candy bar na wesele?Witajcie Kochani!

Z racji tego, iż nasz ślub zbliża się wielkimi krokami, na blogu będzie się pojawiało coraz więcej wpisów dotyczących tematyki ślubnej, weselnej. Dzisiaj przychodzę do Was z przemyśleniami dotyczącymi weselnych słodkości. Co wybrać? Tradycyjne ciasta na stołach czy candy bar? Oto jest pytanie …

Źródło: Pinterest
„Candy bar” – w Polsce nazywany „słodkim stołem” – to weselna aranżacja słodkości, która przybyła do nas zza oceanu. Pamiętajmy, by nie mylić go ze słodkim bufetem zastawionym kawą i rozmaitymi, weselnym ciastami, gdyż candy bar to stół pełen ciasteczek, bez, makaroników, deserów, landrynek, żelków, lizaków, czekoladek, pianek itp., które przez całe wesele prezentują się efektownie, atrakcyjnie, świeżo i smacznie. Słodkości, w trakcie wesela, zwykle są na bieżąco dokładane. Młodzi często zastanawiają się, co zrobić z tradycyjnymi ciastami, które w ofercie dają lokale. Candy bar daje ogrom możliwości – spokojnie można do niego dorzucić ciasta, którymi na pewno poczęstują się ciocie i babcie.

Źródło: Pinterest
Słodki stół to nie tylko forma podania słodkości na weselu, ale także atrakcja dla gości. Pięknie zaaranżowane słodkie stoły robią niesamowite wrażenie i wzbudzają zainteresowanie dorosłych i dzieci. Warto więc poświęcić więcej czasu na zastanowienie się nad dekoracją takiego stołu. Obecnie na rynku mamy dostępnych tyle wszelkiego rodzaju dekoracji, że można dostać oczopląsu. Tematyczne karteczki, papierowe rozetki, dekoracje na piku, toppery – jest tego naprawdę ogrom. Zdecydowanie można więc zaszaleć, zwłaszcza że takie dekoracje majątku nie kosztują. Można je np. zamówić na Aliexpress bądź zrobić samemu za grosze.

Źródło: Pinterest
Do słodkich stołów na pewno nie jest przekonana starsza część rodziny. Często nie wyobrażają sobie sytuacji, że na stołach może brakować pater pełnych masistych ciast. Jednak warto postawić na swoim! Na każdym weselu, na którym byłam, tradycyjne ciasta, podane na paterach na stołach, leżały godzinami nietknięte – nieraz do samego końca wesela. Polewy czekoladowe, masy dosłownie się rozpływały, a całość szybko wyglądała na nieświeżą. Słodki stół, pięknie udekorowany, przyciąga do siebie i gwarantuję Wam, że każdy z ciekawości podejdzie i spróbuje tych pyszności.

Źródło: Pinterest
Ceny słodkich stołów wahają się od 1000 zł w górę. Wszystko zależy od tego, na ile osób jest wesele i ile, i jakich tych słodkości chcemy mieć. Wiadomo, że im bardziej będziemy "wymyślać", to cena będzie rosnąć.

Kochani, napiszcie, jaki Wy macie stosunek do weselnych słodkości. Ja jestem totalnie na nie, jeżeli chodzi o ciasta na stołach, stąd też mamy zamówiony słodki stół, na którym odrobinę ciasta chcemy przemycić. Na pewno, już po weselu, pokażę Wam na zdjęciach, jak stół się prezentował i napiszę, ile dokładnie nas to kosztowało.

5 komentarzy:

 1. Ja miałam tradycyjne wesele. I jestem zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogółem nie jestem zwolenniczką czerpania z obcych kultur, szczególnie drażni mnie kiedy młodzi mieszkają w celach zarobkowych za granicą a potem zamiast tradycyjnych zwyczajów sięgają po wszystko z obcego kraju. Zatem choć może to nie wygląda tak pięknie to jestem za ciastem na stołach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja natomiast nie wyobrażam sobie nie mieć ciast na stołach :) U mnie w rodzinie jest tradycja, że ciotki pieką ciasta:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że słodkie stoły z różnymi mini deserkami, babeczkami i innymi tego typu słodkościami na 2 kęsy to świetne rozwiązanie. Ciasta na stołach najczęściej stoją i stoją, a później młodzi wciskają je wychodzącym gościom, by nie wyrzucać. Lepiej zainwestować pieniądze w słodkie przekąski po które goście sięgną nawet z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowne inspiracje, Wasz ślub będzie magiczny

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam