Czytamy książki! Sean Covey, 7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie


Witajcie moi Kochani!

Jak wiecie, jestem zwolenniczką czytania książek od dziecka. Uważam, że wnoszą one wiele dobrego w nasze życie - bawią i uczą. Poniżej chcę Wam zaprezentować książkę "7 nawyków szczęśliwego dziecka", skierowaną zarówno do rodziców, jak i dzieci, zawierającą 7 prostych historyjek obrazujących dobre nawyki, które dziecko powinno sobie przyswoić. Zapraszam!Autor: Sean Covey
Tytuł: "7 nawyków szczęśliwego dziecka" (oryginalny: "The 7 Habits of Happy Kids")
Ilość stron: 96 
Wydawnictwo: Znak emotikon
Cena: katalogowa 34,90 zł (obecnie w internetowej księgarni Wydawnictwa Znak można ją zakupić w promocyjnej cenie 23,73 zł - KLIK)Książka Seana Coveya przyciąga uwagę dziecka już samą okładką. Twardą, solidną oprawę zdobią ilustracje zwierzątek, które są bohaterami krótkich opowiastek. Zwierzątka te zmagają się z takimi problemami, sytuacjami, które zdarzają się w życiu każdego z nas - bez względu na to, czy jest się dzieckiem, czy dorosłym. Autor porusza tematy, które dla dziecka są zwykle wyjątkowo trudne. W historyjkach mowa m.in. o: pozornie błahym problemie, jakim jest bałagan i jego sprzątaniu, pragnieniu stania się dorosłym, ośmieszaniu, śmierci bliskiej osoby. Opowiastki są krótkie i treściwe, a każda z nich wzbogacona jest kolorowymi obrazkami. Każda historyjka kończy się tzw. "kącikiem rodzica", w którym mamy opisany każdy nawyk, pomysły na tematy do dyskusji oraz "drobne kroczki", które pozwalają sobie radzić z daną sytuacją. Na końcu książki, w ramach podsumowania, umieszczono zaś drzewo obrazujące te 7 nawyków.

Książka Seana Coveya to pozycja warta przeczytania zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Zwraca uwagę na problemy tak naprawdę każdego człowieka. Warto sprezentować ją swojemu dziecku, bratu, siostrze itp. 

13 komentarzy:

 1. Książka wyglafa naprawdę ciekawie oraz ma prześliczną oprawę graficzną ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie wydana książka zawierająca dużo ważnych porad ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne ilustracje, a książeczka bardzo pozytywna

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubimy czytać takie kolorowe i ciekawe książeczki .

  OdpowiedzUsuń
 5. ależ cudowna książeczka <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna książka - tak jak piszesz, i dla rodziców, i dla dzieci - fajnie, jak oni by ją dziecku/dzieciom przeczytali. Już pierwszy nawyk zaciekawia - "Bądź kowalem swojego losu". Super!

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna ksiązka, polecę siostrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. ale śliczne obrazki ! ja uwielbiam z córką książki czytać. no ja czytam, ta słucha albo oglądamy obrazki i jej opowiadam co widać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem, takie rzeczy są bardzo fajne!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo wartościowa pozycja, fajny pomysł na prezent dla młodych rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo przyjemna książka. Myślę, że daje możliwość rozmów z dzieckiem ( a przynajmniej ich zaczątek ) na różne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna książeczka, samym wyglądem kusi do czytania. Sądzę że i rodzice i dzieci z tego coś wyniosą:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fantastyczna książka wygląda super

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam