Czytamy książki! Heather Morris, Tatuażysta z Auschwitz


Witajcie moi Kochani!

Wspominałam Wam ostatnio, przy recenzji "Kołysanki z Auschwitz", że wciągnęła mnie po raz kolejny tematyka wojenna i obozowa. Stąd też sięgnęłam po bestsellerową, opartą na faktach, powieść Heather Morris - Autorki pochodzącej z Nowej Zelandii - zatytułowaną "Tatuażysta z Auschwitz".Autor: Heather Morris
Tytuł: "Tatuażysta z Auschwitz" (oryginalny "The Tattooist of Auschwitz")
Ilość stron: 332
Wydawnictwo: Marginesy
Cena: katalogowa 34,90 zł (ja zakupiłam ją w Empiku w promocyjnej cenie 17,99 zł)
"Tatuażysta z Auschwitz" to książka, w której Heather Morris opowiada historię miłosną rozgrywającą się w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. 

Dwudziestosześcioletni słowacki Żyd, Lale Sokołow, trafia do Auschwitz w 1942 roku, w którym udaje mu się otrzymać pracę tatuażysty. Ma za zadanie tatuowanie numerów na przedramionach nowo przybywających do obozu więźniów. Mimo iż początkowo sprawia mu to wiele trudności i bólu, podejmuje się tej pracy, wiedząc, że daje mu ona szansę na lepsze życie w obozie. Mając więcej swobody i przywilejów, Lalemu udaje zdobywać się żywność i lekarstwa dla innych więźniów. Lale, podczas poprawiania tatuaży grupie dziewcząt, poznaje piękną Gitę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia ...


Ta opowieść o miłości w tak straszliwym miejscu porusza Czytelnika - wzrusza i pokazuje, że miłość może pokonać wiele przeszkód. Daje nadzieję!

"Tatuażysta z Auschwitz" figuruje jako powieść historyczna, oparta na faktach. Główni bohaterowie to realne postacie, jednakże wiele szczegółów mija się z prawdą, stąd też książka otrzymała w swoim kierunku wiele zarzutów. Osobiście mi to nie przeszkadza. O obozach uczyłam się w szkole, przeczytałam również sporo książek o tejże tematyce i odnoszę wrażenie, że coś już tam wiem. Odnoszę wrażenie, iż "Tatuażysta z Auschwitz" ma inne przesłanie. Czytelnika ma pokrzepić pozytywne zakończenie opowieści, gdzie dwójce zakochanych ludzi udaje się przeżyć obozowe piekło i po zakończeniu wojny spotkać się po raz kolejny i wieść wspólne życie. Książka składa się z prologu, 28 rozdziałów oraz epilogu. Na samym końcu znajdziemy także zdjęcia Lalego i Gity, postscriptum, dodatkowe informacje historyczne dotyczące bohaterów oraz kilka słów od syna Lalego i Gity. 
Kochani, napiszcie, czy Wy również czytaliście tę książkę. Jestem bardzo ciekawa Waszych wrażeń.

4 komentarze:

  1. Czytałam całkiem niedawno tą książkę i pochłonęłam ją w błyskawicznym tempie jednak czegoś mi w niej zabrakło.

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam tę książkę tylko ze "słyszenia", ale jeszcze wszystko przede mną bo jesienią i zimą zazwyczaj więcej czytam niż zawsze :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno przeczytam. W mojej bibliotece cały czas jest na nią kolejka i ciężko dostać ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam