Zielona Sowa, Ułóż mi bajkę, Puzzlowe przygody Misia Łasucha


Hejka Kochani!

Już za kilka dni październik i przyznam szczerze, że powoli zaczynam myśleć o mikołajkowych oraz świątecznych prezentach dla bliskich. Zanim jednak nadejdzie świąteczny czas, przed nami drugie urodziny Chrześnicy mojego Męża. Stąd też chcę Wam pokazać jeden z prezentów, który już do Zuzi trafił. A  są nim wyjątkowe "Puzzlowe przygody Misia Łasucha" z serii "Ułóż mi bajkę" Wydawnictwa Zielona Sowa, które wypatrzyłam w internetowym sklepie bee.pl.


"Ułóż mi bajkę!" to kreatywna zabawa dla młodszych i starszych dzieci, a także ich rodziców bądź opiekunów. To fantastyczna seria puzzli do opowiadania historii - kilku krótszych lub jednej dłuższej. Puzzle zostały tak zaprojektowane, by dziecko mogło je układać w dowolnej kolejności, dzięki czemu ma szansę zmieniać przebieg historii.


Na zestaw składa się 12 dużych, kolorowych puzzli z pięknymi ilustracjami Anny Gensler – 2 początkowe, 8 środkowych i 2 końcowe, które zostały umieszczone w dużym, kartonowym pudełku do ich przechowywania. Puzzle są solidne, wytrzymałe, łatwe do wzięcia w małe rączki.


Tego typu puzzle niesamowicie rozwijają wyobraźnię dziecka, poprawiają jego zdolności manualne, ćwiczą spostrzegawczość. To również bardzo fajna forma nauki mowy - dziecko poznaje nowe słówka.


Tymi puzzlami można się bawić w różnoraki sposób. Pierwszym z nich jest rozłożenie puzzli na podłodze tak, by obrazki były dla dziecka dobrze widoczne. Następnie prosimy dziecko, aby wskazało konkretny element, który znajduje się na puzzlach, np. kwiatek, pszczoła, grzyb itp. Drugi sposób to ułożenie z puzzli historii, którą następnie dziecko opowiada. Jest to doskonały pomysł na nawiązanie rozmowy z dzieckiem o poważnych tematach, np. o dobrych i złych uczynkach. 


Kochani, dajcie znać, jak Wam się podoba taka forma zabawy i nauki dla Maluchów :) A zainteresowanych pragnę poinformować, że puzzle możecie zakupić obecnie w sklepie bee.pl w promocyjnej cenie 24,82 zł :)

2 komentarze:

  1. Piękne puzzle i dzieciaczki :) Moja wnuczka też je bardzo lubi układać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne puzzle..Jakie piękne mają obrazki..

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam