Czytamy książki! Marta Szarejko, SEKSUOLOŻKI 2, NOWE ROZMOWY


Hejka Kochani!


2. września premierę miała książka Marty Szarejko "SEKSUOLOŻKI 2. NOWE ROZMOWY", o której poniżej chcę Wam nieco więcej opowiedzieć ... Zapraszam!Autor: Marta Szarejko - dziennikarka, reportażystka, która za swoją bestsellerową książkę "Seksuolożki. Sekrety gabinetów" otrzymała studencką nagrodę MediaTony 2019 w kategorii ProwokaTOR za "szczerze rozmowy z seksuolożkami i przełamanie tabu życia seksualnego kobiet w Polsce"
Tytuł: "SEKSUOLOŻKI 2. NOWE ROZMOWY
Ilość stron: 334
Wydawnictwo: Znak Horyzont

Marta Szarejko po raz kolejny zabiera nas na spotkanie z seksuolożkami. Wspólnie ze swoimi rozmówczyniami odkrywa przed nami tajemnice gabinetów seksuologicznych oraz obnaża stereotypy, w jakich uwięziona jest nasza kobiecość i seksualność. Szuka odpowiedzi na liczne pytania - nie tylko te, które wstydzimy się zadać, lecz także te, o których wolelibyśmy nawet nie myśleć. 
Książka składa się z 12 części/rozdziałów będących rozmowami ze specjalistkami, które odpowiadają na pytania dotyczące konkretnych problemów, tak często stanowiących - dla nas kobiet - temat tabu!
Pokrótce przedstawię Wam tematy poruszane w książce oraz specjalistki, które w sposób bardzo przystępny i zupełnie bez wstydu wiele nam tłumaczą.


1. Z Pauliną Trojanowską-Malinowską - psycholożką, psychoterapeutką, seksuolożką, doktor nauk społecznych, prowadząca m.in. warsztaty z edukacji psychoseksualnej oraz poradnictwo w ramach telefonów zaufania - Autorka rozmawia o tym, kiedy nie mamy ochoty na seks i dlaczego tak rzadko sobie na to pozwalamy.


2. Z Ameerą Anną Ibrahim - psycholożką, terapeutką, seksuolożką - Marta Szarejko poruszyła temat stawiania granic w seksie.


3. Daria Wójcicka- psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka, skupiająca się w pracy na osobach z zaburzeniami psychicznymi, dzieli się z nami swoimi obserwacjami, spostrzeżeniami i wiedzą o zaburzeniach osobowości, mających wpływ na seks.


4. Aleksandra Krasowska - psychiatra i seksuolożka - porusza jakże ważny temat seksualności w depresji.


5. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak - doktor nauk społecznych, pedagożka, socjolożka, edukatorka seksualna, certyfikowana konsultantka, doradczyni i edukatorka HIV/AIDS, zapoznaje nas z kobietami zakażonymi HIV.


6. Joanna Głogowska - fizjoterapeutka uroginekologiczna, seksuolożka - zapoznaje nas z problemami, z którymi kobiety przychodzą do seksuolożki-fizjoterapeutki.
7. Z Anną Kępczyńską-Nyk - endokrynolożką i seksuolożką - Autorka książki porusza temat chemicznego aspektu bycia kobietą


8. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, dlaczego singielka po zawale dojdzie do siebie szybciej niż mężatka koniecznie musicie przeczytać rozmowę z Renatą Grabowską - internistką, seksuolożką, interesującą się kardiologią.


9. Ewa Błaszczuk-Malik - psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka, zajmująca się terapią par - odpowiada na pytania dotyczące sytuacji, kiedy kobiety inicjują terapię w swoim związku.


10. Monika Zielona-Jenek - psycholożka, seksuolożka, zajmująca się seksualnością dzieci - odpowiada na pytanie, dlaczego dorośli chcą, by dzieci były aseksualne.


11. Monika Szarejko z Ewą Baszak-Radomańską - ginekolożką, seksuolożką, założycielką gabinetów ginekologicznych Terpa w Lublinie - porusza ważny problem bólu sromu u małych dziewczynek.
12. Beata Pawlak-Jordan - psycholożka, seksuolożka, zajmująca się terapią dzieci wykorzystywanych seksualnie - zapoznaje nas z niesamowicie istotnym problemem, a mianowicie mówi nam, jak wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie wpływa na życie kobiet.


Książka jest przejrzysta, łatwo się w niej odnaleźć i przejść do tematu, który w danym czasie, gdzieś tam bardziej nas interesuje. Fajnym dodatkiem są krótkie informacje na marginesach, które warto zapamiętać.
Kochane, ja same zauważyłyście, książka to kompendium wiedzy i odpowiedzi na pytania, których część z nas pewnie nawet sama by nie zadała. Uważam, że powinna mieć swoje miejsce w każdym domu! 

1 komentarz:

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam