Czytamy książki! Laura Jane Williams, Lody na śniadanie. Jak zadbać o swoje wewnętrzne dziecko?


Witajcie moi Kochani!


Chcesz, żeby twoje dorosłe życie było ciekawsze, zabawniejsze i bardziej beztroskie? Jeśli tak, to koniecznie musisz sięgnąć po książkę "Lody na śniadanie. Jak zadbać o swoje wewnętrzne dziecko?". Zerknijcie, co ona kryje :) Zapraszam!


Autor: Laura Jane Williams - felietonistka portalu RED i ambasadorka kampanii #BREAKFREE from Fear magazynu "Marie Claire"; na blogu www.superlativelyrude.com mówi o tym, jak "chaotycznie być człowiekiem", jest też autorką książki wspomnieniowej o nieszczęśliwej miłości "Becoming"

Tytuł: "Lody na śniadanie. Jak zadbać o swoje wewnętrzne dziecko?" (tytuł oryginalny "Ice cream for breakfast. How rediscovering your inner child can make you calmer, happier, and solve your bullsh*t adult problems"

Ilość stron: 208

Wydawnictwo: BUCHMANN - Grupa Wydawnicza Foksal
Książka ta jest poradnikiem, ale takim, który czyta się szybko i przyjemnie. Kryje zbiór prostych, oczywistych rad i prawd, o których zapominamy w codziennym życiu. Autorka ukazuje postrzeganie otaczającego nas świata, otaczającej nas rzeczywistości przez dzieci i pokazuje jak je wpleść w codzienność, by życie było bardziej radosne, byśmy mogli się nim cieszyć.


Książka pomaga się przełamać, zachęca do "odpuszczenia" i nie brania życia w 100% na poważnie. Pokazuje, że mimo bycia dorosłym, możemy się wygłupiać, śmiać się bez umiaru, zachwycać się i ekscytować drobnymi, z pozoru całkiem zwyczajnymi, rzeczami. Mamy też prawo popełniać błędy i o tym zdecydowanie warto pamiętać.Poradnik składa się z 40 krótkich rozdziałów, wzbogaconych krótkimi, wytłuszczonymi sentencjami oraz stronami do wypełnienia, w których możemy np. napisać dziewiętnaście rzeczy, które robię dobrze lub pięć nieistotnych rzeczy, w których jestem do dupy itp.


Kilka cytatów wyjątkowo zapadło mi w pamięć i uważam, że warto mieć je gdzieś tam z tyłu głowy:

  • " Życie to sinusoida i tego możesz być pewien. Przyjdzie deszcz, ale po nim - tęcza."
  • "Masz tylko teraz."
  • "Wstyd to forma uległości. Zmusza do konformizmu. Niektórym wstyd kazał zrezygnować z marzeń i pasji, uczynił cieniami samych siebie. W głębi duszy takie osoby wiedzą, że udają, ale jakimś cudem nie potrafią znaleźć alternatywy. Chowają swoje talenty, sądząc, że świat nie potrzebuje tego, co mają do zaoferowania. Ale. Ale powinieneś wyśpiewać pieśń, która kryje się w twoim wnętrzu. Nie wstydź się tego, kim jesteś - ani tego, że wstydziłeś się tak długo! To dopiero poziom meta, co? Wstydzić się wstydu. Błędne koło."Styl pisania Autorki jest prosty, dosadny, momentami zabawny. Autorka zwraca się bezpośrednio do nas, co bardzo mi się podoba. Książka "Lody na śniadanie" przypomniała mi pewne aspekty życia, o których w codziennym, zabieganym życiu nieco zapomniałam. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać :) 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam