Gentle Day dba o zdrowie Kobiet!


Cześć Kochani!


Październik już od 1985 roku uznawany jest za miesiąc walki z rakiem piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month). To właśnie 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego to symbolem jest różowa wstążka. W tym szczególnym okresie dla kobiet podejmowanych jest ogrom tematów związanych z profilaktyką, diagnostyką i nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. Myślę, że przy tej okazji warto także przypomnieć o regularnych wizytach u ginekologa i wykonywaniu cytologii! 

Kochane, nie zapominajmy również o odpowiednim dbaniu o higienę intymną i wyborze takich produktów, które nie tylko zatroszczą się o nasz komfort, ale i o zdrowie! Stąd też chcę Wam poniżej przedstawić produkty higieniczne marki Gentle Day, posiadającej certyfikat  Made for health stworzony jako symbol bezpieczeństwa chemicznego i biologicznego w sektorze opieki zdrowotnej dla wszystkich wyrobów tekstylnych.


W ofercie Gentle Day znajdziemy m.in. ekologiczne podpaski na dzień i na noc paskiem anionowym FAR-IR ANION, naturalne tampony bawełniane, ekologiczne wkładki higieniczne oraz ekologiczne chusteczki nawilżane do higieny intymnej. I to właśnie o tych produktach opowiem Wam nieco więcej.


Podpaski ekologiczne Gentle Day® na dzień z paskiem anionowym FAR-IR ANION skierowane są do wszystkich kobiet - zarówno tych młodych rozpoczynających miesiączkowanie, jak i tych starszych, dojrzałych, po urodzeniu dziecka, z mniej lub bardziej obfitymi okresami. Ich powierzchnia jest miękka, delikatna dla skóry, wykonana z włókna nietkanego, przez który przecieka ciecz. Dodatkowo posiadają boczne ścianki, zapobiegające przeciekaniu. Najistotniejszą ich "częścią" jest pasek anionowy, którego zadaniem jest hamowanie rozwoju bakterii wewnątrz podpaski i usuwanie nieprzyjemnego zapachu. 

Wiem, że to może dziwnie zabrzmieć, ale ja jestem zachwycona tymi podpaskami. Mają niesamowitą chłonność, dzięki której przez cały czas jest zapewnione uczucie suchości. Dzięki warstwie przepuszczającej powietrze, skóra oddycha - nie jest podrażniona, zaczerwieniona. Podpaski są cienkie i bardzo komfortowe w noszeniu. 

Za 10 sztuk podpasek, w internetowym sklepie marki, zapłacimy 13,90 zł Ich cena jest nieco wyższa, ale wierzcie mi, że warto tych kilka złotych więcej dopłacić.


Podpaski ekologiczne Gentle Day® na noc z paskiem anionowym FAR-IR ANION zapewniają doskonałą ochronę nie tylko nocą, ale także podczas długich podróży, po porodzie, czy też w przypadku bardzo obfitych miesiączek, gdyż chłoną aż pięć razy więcej krwi. Posiadają cztery skrzydełka, dzięki czemu podpaska idealnie utrzymuje się na swoim miejscu. Górna warstwa podpasek wykonana została z włókna nietkanego z dziurkami w formie lejka, dzięki którym krew od razu dostaje się do wnętrza podpaski. Nic więc nie przecieka, a my możemy czuć się sucho, świeżo i bezpiecznie. Te podpaski także wyposażono w pasek anionowy, zapobiegający nieprzyjemnemu zapachowi. 

Kolejnymi produktami Gentle Day, godnymi uwagi, są naturalne tampony bawełniane dostępne w trzech rozmiarach do wyboru:

  • Regular (2 krople) - przeznaczone do średniego krwawienia, wchłaniające 6-9 g płynu; oznaczone kolorem żółtym;
  • Super (3 krople) - przeznaczone do obfitego krwawienia, wchłaniające 9-12 g płynu; oznaczone kolorem zielonym;
  • Super Plus (4 krople) - przeznaczone do bardzo obfitego krwawienia, wchłaniające od 12-15 g płynu; oznaczone kolorem niebieskim.


Tampony Gentle Day wykonane są w 100% z certyfikowanej bawełny organicznej, bez pestycydów, fungicydów, herbicydów. Nie zawierają dioksyny bowiem nie są one chlorowane, nie ma w nich żadnych substancji, które mogłyby wywołać alergię lub podrażnienia. Stanowią najlepszą ochronę podczas okresu, bez narażania zdrowia kobiet na jakiekolwiek powikłania, stany zapalne. Tampony na zewnątrz pokryte są siatką hipoalergiczną, dzięki której są gładkie, a włókna się od siebie nie oddzielają. 

Fanką tamponów jestem od niedawna i te są zdecydowanie moim odkryciem <3 Doskonale chłoną, zapewniają wygodę, komfort podczas tych trudnych dni.
Wkładki ekologiczne Gentle Day® do codziennego stosowania z paskiem anionowym ECO FAR-IR ANION to kolejny produkt marki, z którym musicie się zapoznać. Po pierwsze, są uniwersalne, czyli odpowiednie dla kobiet w każdym wieku. Po drugie, są oddychające. Posiadają bawełnianą warstwę z paskiem anionowym, dzięki której dobrze chłoną wszelkie wydzieliny, zapewniając suchość, świeżość i 100% komfort. Po trzecie, są cienkie i delikatne dla skóry. Dostępne są w opakowaniach po 30 i 15 sztuk.
W każdej kobiecej torebce powinny się znaleźć ekologiczne chusteczki nawilżane do higieny intymnej Gentle Day®. Zdarzają się awaryjne sytuacje, kiedy nie czujemy się komfortowo i potrzebujemy szybkiego odświeżenia i wtedy to one "ratują" nam życie :) Chusteczki wykonano z najwyższej jakości delikatnego włókna bambusowego, w 100% rozkładającego się i niezagrażającego środowisku. Są bezzapachowe, nie zawierają alkoholu, parabenów, chloru i laurylosiarczanu sodu. Dodatkowo zostały wzbogacone ekstraktem z aloesu i witaminy E.Kochani, znacie produkty higieniczne Gentle Day? Jeżeli nie, to koniecznie się z nimi zapoznajcie. Pamiętajcie, że nie pieniądze, a zdrowie jest najważniejsze! 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam