Analiza kolorystyczna, czyli typy urody - część II Lato


Witajcie Kochani!

Kilka dni temu pojawił się na moim blogu pierwszy artykuł z serii "Analiza kolorystyczna, czyli typy urody". Była w nim mowa o typie urody Wiosna. Dzisiaj kilka słów na temat Lata :)Lato to typ urody chłodny, jasny i mało kontrastowy, postrzegany jako mało oryginalny. Na terenie Europy i Ameryki Północnej także bardzo powszechny. Wyróżnia się 3 rodzaje Lata: w typie porcelanowym, w typie mysim i w typie oliwkowym.Lato w typie porcelanowym (najjaśniejszy typ urody Lata):
- cera: w kolorach jasnej, czasami nawet niebieskawej lub szarawej porcelany, zawsze ma wyraźnie chłodny, szaro-niebieski odcień; rumieni się na czerwono lub różowo; występujące małe piegi zwykle są szare, szaro-brązowe; opala się łatwo, ale najpierw na kolor czerwony, dopiero potem ciemnieje w stronę odcieni oliwkowych;
- oczy: najczęściej jasnoniebieskie, niebieskie, zielono-niebieskie, zielone lub fiołkowe; tęczówka może być także mieszaniną tych wszystkich kolorów; brwi zwykle w jasnych i chłodnych odcieniach koloru blond - wymagają więc delikatnego podkreślenia;
- usta: najczęściej są w niezbyt ciemniej malinowej bądź wiśniowej czerwieni oraz w chłodnym różu;
- włosy: jasny chłodny blond we wszystkich możliwych jego kolorach włącznie z platynowym; proste.Lato w typie mysim (najczęściej spotykany typ urody Lata):
- cera: najczęściej w odcieniu chłodnego beżu, bardzo często z prześwitującymi różowymi naczynkami; rumieni się na czerwono lub różowo; czasami ma delikatne piegi w kolorze szarym lub szarawo-brązowym; opala się łatwo najpierw na czerwono, potem szybko ciemnieje w stronę odcieni oliwkowych;
- oczy: szare, szaro-niebieskie, zielono-szare, tęczówka może być również tak niejednorodna, że kolor będzie ciężko określić;
- usta: wyraźnie zaznaczone w odcieniach malinowej lub wiśniowej czerwieni oraz chłodnego różu;
- włosy: szary blond, często również spotykane w kolorze mysim lub popielatym, praktycznie zawsze proste.Lato w typie oliwkowym (najciemniejszym typ urody Lata):
- cera: o jasno oliwkowym kolorze, ale ma ten sam niebiesko-szarawy, chłodny odcień tak jak wcześniejsze typy; rumieni się rzadko, bardzo słabo na różowo bądź czerwono; sporadycznie występują piegi w chłodnych odcieniach brązu lub szare; opala się łatwo na czerwono, potem szybko ciemnieje do różnych odcieni oliwkowych;
- oczy: piwne lub brązowe; brwi zwykle brązowe w chłodnym odcieniu;
- usta: chłodna, intensywna czerwień;
- włosy: w chłodnych odcieniach jasnego lub średniego brązu, proste, lekko falujące na końcach.Jak zwykle, ważne jest odpowiednie dobranie makijażu. Kobiety o typie urody Lata powinny wybierać podkłady oraz pudry w chłodnych odcieniach, aby nie zmienić naturalnego kolorytu cery. Dla cery jasnej najlepsze będą kolory porcelanowe lub alabastrowe, dla typu mysiego - naturalne beże z dodatkiem szarych lub różowych pigmentów, a dla typu oliwkowego - oliwkowe beże. Podkład powinien być lekko kryjący. Jeśli chodzi o róże należy wybierać matowe, w miarę transparentne, w chłodnych odcieniach pudrowego i wyblakłego różu. Kolory czerwonego wina i malinowej czerwieni również będą się ładnie prezentować, ale nie mogą być jaskrawe.

Jakie cienie do powiek powinna wybierać Pani Lato? Mogą to być: szarości, grafity, chłodne brązy, a także zieleń, fiolet, róż lub niebieski. Dobrze będą wyglądać na rzęsach kolorowe tusze. Brwi dobrze jest podkreślić grafitem lub szarością.

Pomadki i błyszczyki mogą być zarówno intensywne, jak i delikatne. Odpowiednie kolory: pudrowy róż, delikatny fiolet, fuksja, czerwień.

Poniżej kolory, wzory oraz tkaniny odpowiednie dla Pani Lata ...Lista przykładowych kolorów,w których Pani Lato będzie się prezentowała najlepiej: biel naturalnej bawełny, szary, popielaty, grafitowy, niebieski, pudrowy róż, jasny fiolet, malinowa czerwień, czerwień wina, miętowy. Lato powinno unikać czerni, ponieważ je postarza.

Wzory i desenie: drobne lub średniej wielkości; grochy, pepita, kwiaty, paski. Tkaniny: gładkie, delikatne, o naturalnym połysku.

Źródła: książka"Sztuka urody: kolor" Beaty Kozak; zdjęcia pierwsze i ostatnie: ofemin.pl.

Panie Lato proszę o ujawnienie :D

  

21 komentarzy:

 1. Czyżbym była taką myszką letnią? :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. nie jestem żadnym typem. ogólnie. nie wiem jak to określić już. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie jestem latem.. trudno to okreslic;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja chyba jestem latem w typie mysim :P

  OdpowiedzUsuń
 5. I ja jestem latem, tym porcelanowym :) czerń lubię i to bardzo, ale postarzenie mi (na razie) nie grozi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa, jakim ja jestem typem - niestety, to analiza, to iny typ....

  OdpowiedzUsuń
 7. ja podobno jestem zimą także czekam na analizę dla zimy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. super, ja nie mam pojęcia jakim typem jestem ale widzę, że raczej nie latem

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja siostra jest latem:) Ja raczej jestem zimą:)

  OdpowiedzUsuń
 10. hmm... ja taki bladzioszek jestem ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. ja znam ciut inne nazewnictwo ale jak zwal tak zwal jestem mysim typem a wg mojej terminologi to jestem zgaszonym latem :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ogólnie jestem "mysia" ale usta i włosy bardziej pasują mi do wersji "oliwkowej" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowanie u mnie lato w typie mysim :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam