Pobieramy się! Organizer Ślubny Niezbędnik Panny Młodej


Hejka Kochani!

Dzień ślubu i wesela to dzień, podczas którego podejmujemy decyzję o spędzeniu całego życia z Wybrankiem/Wybranką  naszego serca. Ślubujemy miłość, wierność i uczciwość małżeńską na dobre i na złe. Organizacja tego ważnego wydarzenia to ogromne wyzwanie, które często spędza sen z powiek przyszłym Pannom Młodym. Paulina Janicka wraz z Pawłem Stalińskim połączyli siły i stworzyli organizer ślubny Niezbędnik Panny Młodej, który ma pomóc Pannom Młodym dobrze zorganizować i zaplanować ten Ważny Dzień. Dzięki ich uprzejmości, miałam okazję bliżej się z nim zapoznać. Stwierdziłam, iż mimo tego, że posiadam już swój organizer ślubny, chcę zobaczyć zawartość Niezbędnika Panny Młodej. Byłam ciekawa czy okaże się lepszy, czy gorszy od mojego. Jeśli jesteście ciekawi, co kryje wewnątrz ten uroczy, różowy organizer, zapraszam do dalszej części wpisu. Poniżej, strona po stronie, pokażę Wam zawartość organizera oraz jego rozplanowanie. Zanim jednak do tego przejdę, chcę napisać słów kilka o ogólnym wyglądzie Niezbędnika. Ma on format B5, a więc nie jest ani mały, ani też bardzo duży. Według mnie, to idealny rozmiar, jeżeli chodzi o planner. Uwagę przyciąga miękka, ale przy tym solidna okładka. Białe, malutkie ikonki związane ze ślubem bardzo ładnie prezentują się na różowym tle. Całość prezentuje się ślicznie i jednocześnie dosyć prosto. 


Organizer jest na rolkach, co sprawia, iż sprawnie i wygodnie się z niego korzysta, zwłaszcza, gdy potrzebujemy coś na szybko znaleźć i zanotować. Wewnątrz mamy aż 135 stron, które pozwalają krok po kroku zaplanować zarówno ślub, jak i wesele. 


Pierwsza, tytułowa strona Niezbędnika posiada miejsce na podpis, do kogo należy oraz na wpisanie kontaktu (numeru telefonu, e-maila). Następnie mamy szczegółowy spis treści


Organizer podzielony został na cztery główne części: Terminarz, Planowanie, Organizacja, Budżet, które pozwalają zamknąć poszczególne sprawy w jednym miejscu.

Terminarz rozpoczyna się od najważniejszych wydarzeń. Możemy sobie zapisać termin i miejsce wieczoru kawalerskiego, wieczoru panieńskiego, ślubu, wesela, poprawin itd. Na kolejnych stronach (od 7 do 21) mamy dokładnie rozpisany harmonogram działań. Dzięki temu wiemy, co należy zrobić i o czym pamiętać na: 18-12 miesięcy wcześniej, 9 miesięcy wcześniej, 8-6 miesięcy wcześniej, 5 miesięcy wcześniej, 3 miesiące wcześniej, 2 miesiące wcześniej, miesiąc wcześniej, 2 tygodnie wcześniej, tydzień wcześniej, dzień wcześniej. Oczywiście mamy także kilka stron na szczegółowe, godzina po godzinie, rozplanowanie dnia ślubu i wesela. W Niezbędniku znajdziemy również gotowy do wypełnienia kalendarz - rewelacja!Kolejną częścią Organizera jest Planowanie. Na początku mamy zebrane wszystkie dokumenty potrzebne do zawarcia ślubu cywilnego i ślubu konkordatowego. Kolejne strony zapewniają sporo miejsca na listę gości: wstępną i ostateczną. Po listach gości jest miejsce na rozmieszczenie gości przy stołach, a następnie na dokładne rozrysowanie schematu ustawienia stołów. Niezbędnik zapewnia również miejsce na listę prezentów oraz na własne inspiracje i pomysły


Pod częścią zatytułowaną Organizacja możemy spisać porównanie ofert dotyczących wyboru sali weselnej, menu, tortu, alkoholu, oprawy muzycznej wesela, fotografa, kamerzysty, a także strojów ślubnych, fryzur, makijażu, obrączek, zaproszeń itp. 
Ostatnia część Niezbędnika, czyli Budżet pozwala na solidne zaplanowanie wydatków. Możemy sobie rozpisać, ile planujemy wydać np. na daną usługę, ile faktycznie zapłaciliśmy i jaka była różnica. Na samym końcu jest miejsce na całkowite podsumowanie. Na samym końcu Niezbędnika Panny Młodej umieszczona została kieszonka na dokumenty, a więc wszystko możemy mieć w jednym miejscu. 


Organizer Ślubny Niezbędnik Panny Młodej aktualnie w promocyjnej cenie kosztuje 44,90 zł. Według mnie, to naprawdę niewiele, gdyż rzeczywiście pomaga nam wszystko zaplanować tak, by był to wyjątkowy i najpiękniejszy dzień. 


Jak część z Was wie, w moim posiadaniu jest organizer ślubny MyMission. Muszę przyznać, że organizery te zdecydowanie się różnią. MyMission jest kolorowy, zawiera ogrom dodatkowych informacji, inspiracji, testów, które w pewnej chwili mogą zacząć przeszkadzać zamiast pomagać. Mimo to, jestem z niego zadowolona. Jednak Niezbędnik Panny Młodej urzeka swoją prostotą. Jest przejrzysty, czytelny, łatwo w nim wszystko szybko znaleźć. Pozwala także na personalizację. Przez to, że jest czarno-biały można go np. ozdobić według własnego uznania. Jest w nim na tyle miejsca, iż śmiało można wkleić własne zdjęcia, wszelkie pamiątki związane z przygotowaniami. I czuję, że tak go właśnie wykorzystam. Będzie mi nie tylko pomagał, ale i stanowił pamiątkę na przyszłość <3


PS Tę piękną kartkę z kalendarza wykonała dla nas Marta z Jolly Wood <3 

Kochani, jakie Wy macie podejście do ślubnych organizerów. Macie kupione takie gotowe, czy tworzycie własne całkowicie od podstaw? :) 

7 komentarzy:

 1. Taki planer na pewno się przydaje.

  OdpowiedzUsuń
 2. taki organizer na pewno ułatwia planowanie a po za tym jest pamiątką na zawsze

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się taki organizer :) przydałby mi się w sumie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślicznie wygląda ...ale ze ślubem mi nie po drodze wiec raczej to nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno taki organizer jest przydatny, na mnie musi jeszcze poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O jacie! :o Ale cudo z tego plannera! Wszystko dokładnie można sobie zapisać :) Na pewno w przyszłości z takiego skorzystamy!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam