Dzieci czytają! Karolina Macios, Bolek i Lolek. Zupełnie nowe przygody


Hej, hej moi Kochani!

Pewnie wszyscy z Was znają Bolka i Lolka - tytułowych bohaterów polskiego animowanego serialu, produkowanego w latach 1963-1964 przez studio filmowe w Bielsku-Białej. Stąd też pragnę Wam zakomunikować, iż chłopcy na nowo pojawiają się dla dzieci i dorosłych. Tym razem pod postacią książki Karoliny Macios zatytułowanej "Bolek i Lolek. Zupełnie nowe przygody"Autor: Karolina Macios
Tytuł: "Bolek i Lolek. Zupełnie nowe przygody"
Ilość stron: 448
Wydawnictwo: Znak emotikon
Cena: katalogowa 54,90 zł (obecnie w internetowej księgarni Wydawnictwa Znak można ją nabyć w promocyjnej cenie 37,33 zl - KLIK)


"Bolek i Lolek znowu wpadli w tarapaty! 

Zuch, pies chłopców, zjada wszystko – od szynki poprzez kąpielówki aż po klapki. Nowa koleżanka – Zuza – wprowadza Bolka i Lolka w świat Minecrafta i w trójkę muszą zmierzyć się z pułapkami wirtualnej rzeczywistości. Na dodatek sąsiad okazuje się wampirem, a w tajemniczych okolicznościach znika Święty Mikołaj (ostatnie widziały go renifery w sklepie na stacji benzynowej)… 
Będzie się działo!
Dobra zabawa gwarantowana."


"Bolek i Lolek. Zupełnie nowe przygody" to przepięknie wydane opowiadania, które skradły nie tylko moje serducho, ale i mojego Chrześniaka Oliwierka. Już sama twarda okładka zachęca, by książkę otworzyć i zagłębić się w historyjki o dwóch chłopcach. Jak widzicie, książka posiada spis treści, a więc nie trzeba czytać po kolei strony po stronie, tylko można wybrać sobie dane opowiadanie i od razu do niego przejść. Nie można nie zwrócić uwagi na cudowne ilustracje Sary Szewczyk, które wzbogacają książkę. Wzbudzają one zdecydowanie zainteresowanie dziecka. 

Warto zaznaczyć, że książka ta to nie tylko proste, komiczne historyjki z życia chłopców, ale to także opowiadania niosące za sobą konkretne przesłania. Autorka porusza takie tematy jak: dbanie o środowisko, troska o zwierzęta, uzależnienie od komputera, wsparcie drugiego człowieka, dbanie o ludzkie relacje, dzielenie się tym, co mamy z innymi. 


Szczególnie spodobało mi się zwrócenie uwagi Autorki na opiekę nad zwierzętami. Przedstawia dzieciom, jakie z tym wiążą się obowiązki. Skłania do odpowiedzi na pytania, czy są gotowe na przygarnięcie psa.Kochani, jeżeli zastanawiacie się nad upominkiem dla Waszych pociech, to nowe przygody Bolka i Lolka będą strzałem w dziesiątkę!

16 komentarzy:

 1. Super, że nadal wydawane są takie kultowe bajki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bolek i Lolek są super, zawsze będę darzyła ich sympatią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne ilustracje, zawsze lubiłam Bolka i Lolka

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Bolka i Lolka! Moje dzieciństwo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieciaki uwielbiają Bolka i Lolka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako dziecko uwielbiałam tą bajke

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubiłam bardzo tą bajkę, natomiast książki nie czytałam

  OdpowiedzUsuń
 8. Oo to nasza ukochana bajka z dzieciństwa :) SUPER WPIS!

  OdpowiedzUsuń
 9. o rany! czasy mojego dzieciństwa! fajnie, że i teraz dzieciaki mogą wyrastać na przygodach Bolka i Lolka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdy byłam mała bardzo lubiłam tą bajeczkę, niestety teraz takich bajek jak kiedyś nie ma... Dlatego z wielką chęcią kupiła bym siostrzenicy, by poczytała sobie i przy okazji pooglądała obrazki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bajka mojego dzieciństwa :) Super.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takiego Bolka i Lolka to sama chętnie bym poczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiałam Bolka i Lolka w dzieciństwie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. sama dobrze pamiętam ta bajkę z dzieciństwa

  OdpowiedzUsuń
 15. Moim dzieciom Bolek i Lolek jakoś wyjątkowo nie przypadł do gustu,a wychodzą teraz takie ładne wydania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam