Czytamy książki! Aleksandra Janiec, Tokyo Lifestyle Book


Hejka Kochani!

2 dni temu, 3. kwietnia, swoją premierę miała książka Aleksandry Janiec, łącząca w sobie elementy opowieści, reportażu, przewodnika, zatytułowana "Tokyo Lifestyle Book". Mimo iż nie jestem typem podróżnika (podróże zwykle bardziej mnie męczą niż cieszą), ta książka mnie oczarowała <3Autor: Aleksandra Janiec
Tytuł: "Tokyo Lifestyle Book
Ilość stron: 272
Wydawnictwo: znak literanova
Cena: katalogowa 54,90 zł (obecnie w internetowej księgarni Wydawnictwa Znak można ją zakupić w promocyjnej cenie 37,33 zł - KLIK)
Zanim przejdę do konkretów dotyczących książki, chcę Wam przybliżyć nieco postać Autorki. Aleksandra Janiec to młoda podróżniczka (urodzona w 1994 r.), badaczka trendów, pasjonatka kultury współczesnej Japonii, mieszkająca na co dzień w Tokio. Od lat jest związana z branżą kreatywną - pracowała nad projektami dla londyńskich i barcelońskich agencji. Zdobywała doświadczenie z zakresu promocji marek luksusowych w tokijskiej agencji RCKT, gdzie asystowała przy produkcjach dla VOUGE JAPAN, Tokyo Fashion Week, domów towarowych Parco i Tokyo Midtown.


"Tokyo Lifestyle Book" to książka pokazująca Japonię niezwykłą, szaloną, inspirującą, designerską. Autorka prowadzi nas przez 9 dzielnic, przedstawiając w każdej z nich interesujące miejsca, ciekawostki, wywiady z niesamowitymi ludźmi. Przy każdej dzielnicy znajdziemy także zakładkę DIY, np. przepis na pierożki gyoza, pozy do selfie, pielęgnację twarzy, czy przepis na drink. Książka wzbogacona jest ogromem pięknym, interesujących zdjęć <3 Tak się wkręciłam, że moim marzeniem stały się wakacje w Japonii ... Kto wie, może kiedyś się uda. Marzenia się w końcu spełniają, albo marzenia trzeba spełniać :) 

"Tokyo Lifestyle Book" to, według mnie, pozycja skierowana do młodszych ludzi. Japonia, ukazana przez Aleksandrę Janiec, to połączenie tradycji z nowoczesnością, gdzie "bladoróżowe wiśnie i współcześni samurajowie łączą się z neonami miast, najnowszymi technologiami i instagramowymi pozami". 


Książkę polecam wszystkim! To nie jest typowy przewodnik. Dzięki Aleksandrze poznajemy inspirujących ludzi, którzy tworzą to miasto.

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię książki tego typu, można się z nich wiele dowiedzieć! :) Tę również mam w planach!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem pewna czy tego typu książka wpasowałaby sie w to co lubie najbardziej czytać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam