MEDISEPT - prawdziwa dezynfekcja


Witajcie Kochani!


Początek obecnego 2020 roku przyniósł nam pandemię koronawirusa, który obrócił cały świat do góry nogami. Stanęliśmy w sytuacji, w której musimy podejmować szereg działań, pozwalających nam zmniejszyć ryzyko zakażenia. Jednym z takich działań jest denzynfekcja dłoni, stóp i powierzchni. Jednak pamiętajcie! Aby dezynfekcja była skuteczna, musimy wybierać preparaty biobójcze (a nie kosmetyki), zawierające powyżej 60% alkoholu, udokumetowane badaniami! I takie właśnie preparaty oferuje nam MEDISEPT - polski producent kompleksowych rozwiązań w zakresie utrzymania higieny i dezynfekcji.
WAŻNE! Prawdziwa dezynfekcja to taka, która zwalcza aż do 99,999% bakterii, wirusów i grzybów. Do takiej dezynfekcji potrzebne są więc odpowiednio przebadane środki. Żele antybakteryjne zwykle zarejestrowane są jako kosmetyki, co oznacza, iż nie posiadają badań mikrobiologicznych, potwierdzających skuteczność bójczą wobec bakterii, a tym bardziej wobec wirusów. Preparaty dezynfekcyjne muszą być przebadane, by uzyskać rejestrację jako produkty biobójcze.

MEDISEPT posiada wdrożony System Zarządzania Jakością dla wyrobów medycznych oraz certyfikat zgodnie z normą EN ISO 13485 w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji produktów dezynfekcyjnych, przeznaczonych do inwazyjnych i nieinwazyjnych wyrobów medycznych.
Żele antybakteryjne, będące kosmetykami, zawierają mniej niż 50% alkoholu, co można wywnioskować po kolejności podania składników na etykiecie. Jeżeli jako pierwszy podany jest składnik "aqua", a następnie alkohol, to alkoholu będzie w nim mniej niż 50%. Takie produkty nie są więc skuteczne wobec wirusa SARS-CoV-2. Aby preparat dezynfekcyjny działał biobójczo na wirusy grypy, korona bądź HIV, powinien zawierać minimum 60% alkoholu.


Kolejną różnicą między żelami antybakteryjnymi a przebadanymi preparatami dezynfekcyjnymi są informacje zamieszczone na etykietach o czasie działania produktów oraz zaleconej ilości, jaką należy zastosować, by osiągnąć spektrum biobójcze. Takich informacji nie znajdziemy na etykietach żeli antybakteryjnych, a znajdziemy na etykietach preparatów dezynfekcyjnych.


80% wszystkich infekcji wywoływanych jest przez niedostateczną higienę rąk. Są one największym nośnikiem zarazków! Częste mycie i dezynfekcja rąk, zwłaszcza podczas podróży, a także w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę, czy w obecnej sytuacji związanej z wirusem COVID-19, może mieć zbawienny wpływa na zdrowie naszych i innych ludzi.


Do dezynfekcji rąk MEDISEPT oferuje:

spray dostępny w dwóch pojemnościach: 50 ml i 100 ml o neutralnym zapachu;
żel dostępny w dwóch pojemnościach: 50 ml i 100 ml o zapachach Cashmere i Papaya;
chusteczki  do dezynfekcji nie tylko rąk, ale i powierzchni pakowane pojedynczo po 20 szt. w opakowniu lub pakowane jak tradycyjne nawilżane chusteczki po 15 sztuk w opakowaniu.

Wszystkie te produkty zapewniają natychmiastową dezynfekcję (w ciągu 30 sekund). Posiadają działanie bójcze wobec bakterii, drożdżaków, prątków gruźlicy oraz wirusów opryszczki, żółtaczki, HIV, Rota, Noro, Korona oraz zapobiegają grypie i biegunkom. 

Produkty mają przyjemne, nie drażniące zapachy i wygodne w użyciu opakowania. Chusteczki zapakowane są każda osobno, stąd też idealnie nadają się do noszenia np. w torebce. Produkty są przebadane dermatologicznie, gwarantują higieniczną czystość i odpowiednie nawilżenie skóry.Do dezynfekcji stóp MEDISEPT przygotował dla nas:

spray dostępny w dwóch pojemnościach: 50 ml i 100 ml, który zapewnia codzienną ochronę stóp przed grzybami i bakteriami oraz pozostawia uczucie świeżości i komfortu;
spray do dezynfekcji butów do rehabilitacji dostępny w dwóch pojemnościach 50 ml i 100 ml, który podarowałam mojej Mamie, borykającej się z cukrzycą. Spray odświeża i dezynfekuje buty, zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów, zapobiega grzybicy skóry i paznokci. Jest bardzo wygodny w aplikacji, nie brudzi obuwia i co najważniejsze, działa w 30 sekund!
Do dezynfekcji powierzchni MEDISEPT oferuje spray dostępny w dwóch pojemnościach: 100 ml i 500 ml i w trzech zapachach do wyboru: Neutral, Cashmere i Papaya

100 ml płynu otrzymujemy w butelce wyposażonej w atomizer, zaś 500 ml w dużej butelce wyposażonej w "psikacz" typowy np. dla płynów do szyb.Spray ten skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów, dezynfekuje powierzchnie zabijając w 60 sekund bakterie, grzyby, prątki gruźlicy, wirusy m.in. grypy, opryszczki, HIV, żółtaczki typu B i C, Ebola, Rotawirus, Adenowirus, Koronawirus itp. Śmiało można go używać do dezynfekcji powierzchni, które mają kontakt z żywnością. Sprawdzi się w domu, podczas podróży, czy w pracy (tam z niego najczęściej korzystam). Polecam go stosować do dezynfekcji sedesu, brodzika, umywalki, zabawek, klamek, pilotów do TV, telefonów, kart płatniczych itd. 
Kochani, produkty MEDISEPT to w obecnych czasach MUST HAVE, który musicie mieć i w domu, i w pracy! Polecam!

1 komentarz:

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam