Moc Soków & Wyciskarka wolnoobrotowa Byzoo Rhino

 

Cześć Kochani!


Początkiem roku 2021 naszła mnie myśl, by zakupić wyciskarkę do robienia świeżych soków. Wciągnęłam w ten temat również Męża i tak też zaczęliśmy za nią rozglądać. Oglądając filmiki na youtube, czytając recenzje w Internecie, natrafiliśmy na sklep internetowy mocsoków.pl, w którym naszą uwagę zwróciła wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa BYZOO RHINO. I tak oto od ponad miesiąca jesteśmy posiadaczami tejże wyciskarki i poniżej chcę Wam ją nieco bliżej przedstawić.


Wyciskarka wolnoobrotowa Rhino to produkt holenderskiej marki byzoo, polecany przy produkcji zielonych soków oraz soków z twardych, soczystych owoców. Jej atutem jest pozioma konstrukcja wałka ślimakowego, która gwarantuje maksymalne wyciśnięcie produktów, zaś sam wolnoobrotowy wałek ślimakowy nie powoduje napowietrzania produkowanych soków, zapewniając najwyższą wydajność wśród konkurencji.


Wyciskarkę zakupiliśmy z myślą o wprowadzeniu nieco zdrowszej diety, by dojść do siebie po przebytej infekcji COVID-19. Co nas przekonało do zakupu wyciskarki byzoo Rhino

Po pierwsze, wszechstronność. Na urządzeniu tym możemy przyrządzić:

 • zielone soki, np. z jarmużu, szpinaku, selera naciowego;
 • soki z twardych warzyw, np. z marchwi, buraków;
 • soki z miękkich owoców, np. z malin, brzoskwiń, jabłek.;
 • mleka roślinne, np. sojowe, migdałowe, kokosowe;
 • sorbety z owoców;
 • masła orzechowe, pasty warzywne;
 • farsz do pierogów;
 • makarony. Po drugie, najbardziej wolnoobrotowy mechanizm wyciskający, tj. 54 obroty na minutę. Dzięki tak niskim obrotom wyciskamy soki bogate w fitosubstancje, polifenole, enzymy, minerały, witaminy. 

Po trzecie, mocny silnik 250W indukcyjny, bezszczotkowy, co gwarantuje dużą żywotność, trwałość i jego niezawodność. Silnik ten cechuje bardzo cicha praca. Urządzenie pracując na sucho praktycznie nie generuje hałasu, tylko szum – dopiero podawane surowce generują większy hałas (twarde warzywa większy, miękkie owoce mniejszy).

Po czwarte, zmodyfikowany wałek ślimakowy. Wyciskarka byzoo Rhino została wyposażona w wałek z dodatkowymi wypustkami, które sprzyjają temu, że produkty są łatwiej i szybciej miażdżone oraz podawane na dalsze części wałka do sitka wyciskającego. Taka konstrukcja wałka zwiększa wydajność wyciskarki, dzięki czemu uzyskujemy większą ilość soku w porównaniu do konkurencji.

Po piąte, płynna regulacja światła otworu wylotowego pulpy. Pięciostopniowa regulacja pozwala na płynną regulację ujścia pulpy z urządzenia w czasie realnym. Pokrętło zwiększa w znaczny sposób efektywność pracy mechanizmu wyciskającego: poziom 5 ustawiamy, gdy wyciskarka ma do wyciśnięcia sok z twardych produktów, zaś poziomy niższe w przypadku bardziej miękkich owoców.Wyciskarka byzoo Rhino wykonana jest z bezpiecznych dla naszego zdrowia materiałów, tj. ULTEMIE, z którego wykonany jest wałek ślimakowy i sitka, TRITANIE, z którego wykonano cały bęben przetwarzający oraz STAL NIERDZEWNA w sicie do soków i sicie przetwarzającym. Są to materiały najbardziej rekomendowane przy tego typu urządzeniach gdzie pewność, że do soku nie przedostaje się nic oprócz dobrodziejstw z warzyw owoców czy zieleniny ma kluczowe znaczenie. 
Wyciskarka ma nowoczesny design, który idealnie wpasowuje się do każdej kuchni. Połączenie stonowanego srebra z elementami czerni cieszy oko każdej pani domu. 

Decydując się na wyciskarkę byzoo Rhino otrzymujemy zestaw, na który składa się: korpus z silnikiem, wałek ślimakowy, bęben przetwarzający, tacka zasypowa, sitko do soków, sitko pełne (do homogenizacji), nasada bębna, regulator wypływu pulpy, 4 końcówki makaronowe, 2 końcówki do np. formowania paluchów chlebowych, szczoteczka do czyszczenia, popychacz, pojemnik na sok, pojemnik na pulpę.Jak już wspomniałam, wyciskarkę zamówiliśmy w sklepie internetowym mocsoków.pl. Jeżeli Wam też przypadła do gustu, to serdecznie polecam.

Kochani, dajcie znać, czy korzystacie z wyciskarek do soków. I jak Wam się podoba nasz model :)

1 komentarz:

 1. Jak będę mieć swój dom, w którym będzie więcej miejsca, z pewnością będę mieć wyciskarkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam