Czytamy książki! Paulina Świst, Sitwa


Witajcie moi Kochani!

Jak tam Wasze samopoczucie i zdrówko? U mnie dzisiaj kiepsko, a to chyba przez to, że dookoła krąży jakiś żołądkowy wirus ... Zamiast więc tańczyć bachatę i salsę, wieczór spędzam w łóżku ... Stąd też stwierdziłam, że wykorzystam ten czas na napisanie dla Was słów kilka o świetnej książce, która swoją premierę miała 16 października bieżącego roku. Mowa tu o książce najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat Pauliny Świst zatytułowanej "Sitwa"


Autor: Paulina Świst
Tytuł: "Karuzela"
Ilość stron: 318
Wydawnictwo: Akurat

Cena: katalogowa 39,90 zł (aktualnie w internetowej księgarni MUZA można ją zakupić w promocyjnej cenie 25,94 zł - KLIK)Paulina Świst to pseudonim literacki adwokat urodzonej w 1986 roku w Gliwicach. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadząca kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Pełniła i nadal pełni rolę obrońcy w wielu postępowaniach sądowych: od spraw drobnych kradzieży, aż po procesy zorganizowanej przestępczości.

"Sitwa" to kolejna po "Karuzeli" odsłona cyklu, w którym w grę wchodzą już nie tylko przekręty finansowe i wielka namiętność, ale też przemyt złota i afera kościelna. Funkcjonariusz CBŚ Michał Grosicki zostaje skierowany na Śląsk. Tak dobrze udaje mu się wtopić w przestępcze środowisko, że zostaje aresztowany przez prokuratora Zimnickiego. To dopiero początek nowego spisku, w który zamieszani są dobrze znani bohaterowie "Karuzeli" – Orzeł i Olka. Wszystko wskazuje na to, że historia finansowych przekrętów wcale nie skończyła się wraz z ich ucieczką z kraju... Sprawa karuzeli nadal pozostaje "żywa" ...Książki Pauliny Świst to sensacyjne kryminały, w których mocno przewija się erotyka i wulgarny język, jednak tym razem jest tych wątków nieco mniej. Postaci są barwne, pyskate i intrygujące, a akcja cały czas trzyma w napięciu. Książkę czyta się jednym tchem - nie można się od niej oderwać. Chcemy jak najszybciej dowiedzieć się, co kryje kolejna strona i jakie będą dalsze losy bohaterów. Lektura „Sitwy” to po prostu prawdziwa jazda bez trzymanki!

11 komentarzy:

 1. Niedawno książka ta do mnie dotarła. Przeczytam ją w późniejszym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie takie książki. Ostatnio mam trochę zaległości w czytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do poczytania na nadchodzące jesienne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, bardzo chętnie bym przeczytała! Muszę koniecznie kupić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze to chyba nie moje klimaty, ale taka książka mogłaby się spodobać mojej siostrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele różnych opinii słyszałam na temat tej książki. W wolnym czasie na pewno chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem zwolenniczką kryminałów, ale w sumie chętnie bym przeczytała, może by akurat mi się spodobała ta książka:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dużo dobrego czytałam o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nasza mama byłaby zadowolona! Uwielbia ten gatunek!

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczerze mówiąc, nie znam tej autorki i nie czytałam jeszcze żadnej z jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki sa świetne polecam. I czekam na dalszy ciag. Co z "Szarym" i reszta głównych bohaterów. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam