Czytamy książki! Nina Czarnecka, Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania


Cześć Kochani!


Wieczory stają się coraz dłuższe, stąd też przychodzę do Was z poleceniem książki idealnej na jesień i zimę od Wydawnictwa ZNAK. A jest nią "Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania" Autorki bloga blimsien.com Niny Czarneckiej


Być może jesteś osobą, która na myśl o zbliżającej się jesieni marzy tylko o tym, żeby otulić się ciepłym kocem, zapaść w zimowy sen i obudzić się w maju. Jesień kojarzy Ci się z nudą i bezproduktywnością, ponurą pogodą i chłodnymi wieczorami. Suchą skórą, zimnem i kiepskim nastrojem. I nieustanną tęsknotą za latem.

A może wręcz przeciwnie. Jesteś typem wrażliwca. Z niecierpliwością wyczekujesz momentu, kiedy upalne lato odejdzie na dobre, a ty będziesz mogła zaszyć się w domu z książką i wielkim kubkiem gorącego kakao. Uwolnisz się od przymusu uczestniczenia w spotkaniach towarzyskich i skupisz na zadbaniu o siebie.

Niezależnie od tego, którym typem jesteś, TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!!!


Nie jestem fanką poradników ... Zwyczajnie mnie nudzą i ciężko mi je przeczytać od pierwszej do ostatniej strony. Książka Niny Czarneckiej jest jednak wyjątkiem, po który polecam sięgnąć!


Już z samej okładki bije otulające ciepło, pozwalające przeżyć czas jesiennej chandry. Wyciągnięta dłoń z kubkiem herbaty zaprasza do przeżycia jesieni na swój sposób, a więc przyjemnie, dbając przy tym o siebie. 


Czytając poradnik, napotykamy przepiękne, klimatyczne fotografie, nad którymi nie można się nie zatrzymać.We wstępie Autorka wyjaśnia, co to jest "osiędbanie" oraz wprowadza nas w tematykę ajurwedy. 


"Kiedy troszczymy się o siebie jako o naszą ukochaną osobę - z drzemkami, zdrowym jedzeniem, czystą pościelą, cudowną filiżanką herbaty - możemy zacząć dawać światu z tej obfitości w szalenie hojny sposób." /Anne Lamott/


Główna część książki została podzielona na cztery rozdziały: NUDNO, ZIMNO, CIEMNO I SENNIE. W każdym z nich znajdziemy ogrom ciekawostek, osobiste doświadczenia i przemyślenia Autorki, porady i sposoby na przeżycie i umilenie jesiennego czasu, a także przepisy na różne pyszne dania i smakołyki, które zdecydowanie poprawiają humor."Ciepło" to poradnik, w którym Autorka wskazuje drogę, jak żyć w zgodzie z naturą i przede wszystkim - ze sobą. Pamiętajmy, że nie potrzebujemy wszystkiego, co obecnie jest na topie i wcale nie musimy chodzić na siłownie, czy medytować, by być zdrowym i szczęśliwym, tylko dlatego, że inni tak robią. Zmiany wprowadzajmy tylko takie, na które sami mamy ochotę - we własnym tempie i na własnych warunkach.


Kochani, może macie jakieś ciekawe książki do polecenia na okres jesienno-zimowy? :)

2 komentarze:

  1. „Osiędbanie” – świetny neologizm. Raczej nie czytuję poradników, niemniej ten najwyraźniej wyróżnia się spośród innych dużą pomysłowością Autorki 🙂.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam