Czytamy książki! Megan Miranda, Co o mnie wiesz?


Cześć Kochani!

Udało mi się pochłonąć kolejną książkę. Tym razem sięgnęłam po thriller "Co o mnie wiesz?", który swoją premierę miał 17. kwietnia. Stwierdzenie umieszczone na okładce "czytając, będziesz podskakiwać na dźwięk najmniejszego szmeru (...)" jest, według mnie, mocno przesadzone. Niemniej jednak muszę przyznać, że każda kolejna strona książki owiana jest tajemnicą, mrokiem, a do tego wciąga i intryguje. Autor: Megan Miranda
Tytuł: "Co o mnie wiesz?" (oryginalny "The Perfect Stranger")
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: Znak
Cena: katalogowa 39,90 zł (obecnie w internetowej księgarni Wydawnictwa Znak można ją zakupić w promocyjnej cenie 26,99 zł - KLIK)


Megan Miranda swą najnowszą książką "Co o mnie wiesz?" skłania do zastanowienia się nad tym, jakimi ludźmi się otaczamy ... Po jej przeczytaniu nasuwa się ogrom przerażających pytań ... Co wiemy o naszych znajomych, przyjaciołach? Czy mówią nam prawdę? Czy pokazują swoje prawdziwe oblicze? Czy może jednak to z nami coś jest nie tak? 


Taka sytuacja spotkała główną bohaterkę thrilleru - byłą dziennikarkę o imieniu Leah, której życie posypało się z dnia na dzień ... Straciła rozwijającą się karierę, chłopaka, dobre i spokojne życie. Spotkała jednak Emmy - znajomą sprzed lat, z którą rozpoczęła nowy rozdział ... Razem zamieszkały w małym miasteczku, a Leah rozpoczęła tam pracę jako nauczycielka. Wszystko było w porządku do momentu poznania kolegi z pracy - Davida Cobba - napastliwego adoratora, oskarżonego o napaść na Bethany, łudząco podobną do Leah. Do przerażonej kobiety szybko dotarł też fakt, iż Emmy zniknęła ... Zgłosiła więc zaginięcie przyjaciółki, która, jak się wkrótce okazało, prawdopodobnie nie istnieje ...


Początkowo, lektura może nie zachwyca. Ale pojawiający się niepokój sprawia, że coś zaczyna się dziać. Wydaje się, że wszystko gra, jednak wkrótce pojawiają się nowe wątki, wychodzi na jaw przeszłość Leah. Pojawia się mętlik w głowie, nie mamy pojęcia, kto tak naprawdę jest kim.


Kochani, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z książką "Co o mnie wiesz?", koniecznie musicie to nadrobić!

8 komentarzy:

 1. ja bym się pewnie zagubiła w fabule tej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydawałoby się, że to książka nie dla mnie, ale nie wiem czemu..czuję się nią zaciekawiona. Mam ja na liście tych do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj mega! Kusisz nas tą propozycją.❤

  OdpowiedzUsuń
 4. No ja się wszystkiego boję i zupełnie nie czytam takich książek :-D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Jednak recenzja mnie zaciekawiła. Z chęcią wezmę się za tę książkę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fabuła hm nie wiem czy bym się nie pogubiła , ale może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Poluję na tą książkę od jakiegoś czasu i jak na razie nie miałam sposobności by ją przeczytać, a zapowiada się super.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej książce, jednak nie przykułam do niej szczególnej uwagi. Po Twojej recenzji bardzo mnie zaintrygowała. Muszę ja przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane tutaj słowo :)**

Staram się każdego z Was odwiedzać :)

Pozdrawiam